2020’de Anahtar Kelime Araştırması ve SEO Denetimi için En İyi SEO Araçları

Web sitesi geliştirmeye giren herkes için anahtar kelime araştırmasının önemi, web sitesi geliştirme alanında bir kez anlaşılabilir. Arama motorunda görünmelerini sağlayarak trafiği yönlendirmelerini sağlamak için anahtar kelimelerin güçlü ve sık olması gerekir. Web sitesinde uygun anahtar kelimeleri belirlemek ve kullanmak, her geliştiricinin kazanması gereken bir beceridir. Sonuçta, anahtar kelimeler, insanların aradıkları ile ihtiyaçlarını karşılayan şeyleri sunma arasındaki boşluğu dolduracak.

Denetimden bahsetmişken, bu SEO denetimleri bir web sitesinin sağlığını ve ne kadar doğaçlama yapılabileceğini garanti edecek. Alanında uzmansanız SEO denetimi manuel olarak yapılabileceği gibi internette bulunan SEO denetim araçlarını kullanarak da yapılabilir. Herkes uzman olmadığından, genellikle her iki manuel denetimin otomatik işlevlerin yardımıyla bir kombinasyonunu gerektirir. Ancak SEO denetimini gerçekleştirmek, bir web sitesinin her aşamasında kaçınılmaz bir işlevdir.

Mevcut araçlardan en iyi şekilde yararlanmak için mevcut olanlardan en iyi seçimi yapmalıyız. Özellikle 2020 cari yılında, çoğu şey çevrimiçi olarak gerçekleştiğinden, bir işletmenin web sitelerinin sayısı ve çevrimiçi varlığı ilgi çekmekte ve sayıları artmaktadır. e-posta pazarlama şirketleri bu araçları da kendi uygunluklarında kullanın. Bu yüzden, sahada geri kalanlar arasında öne çıkmak için, arama motorunda yer alacak rakipler arasında en iyilerin bir kombinasyonuna sahip olmak gerekiyor.

Aşağıda, 2020’de anahtar kelime araştırması ve SEO denetimi için en iyi SEO araçlarının bir listesi verilmiştir:

Bing Web Yöneticisi Araçları:

Bir karşılaştırma, size bu aracın geri kalanı arasındaki konumunu vermek için en iyisidir. Bu durumda yukarıda bahsedilen Bing Webmaster aracı mevcut Google Search Console ile karşılaştırılabilir. Hem Google hem de Bing, bu özelliği de sunan tanınmış arama motorlarıdır. Ancak Bing web yöneticisi aracı, Google ile karşılaştırıldığında o kadar zengin ve teknik değildir. Temel olarak Bing kullanıcılarına odaklanan bir geliştiriciyseniz, size en çok sorulan ve en sık kullanılan anahtar kelimeleri ortaya çıkarabileceği için bu sizin için mükemmel olanıdır. Kullanım ücretsiz olabilir, ancak aynı zamanda gelişmiş avantajlara sahip premium paketler de sağlar.

2. Hepsi Bir Arada SEO Paketi

Terimin kendisi, her şeyin bu tek sığınak altında mevcut olduğunu söylüyor. Evet, bu nedenle her farklı işlev için web sitelerinden web sitelerine başvurmaya gerek yoktur. İhtiyacınız olan her şeye buradan erişilebilir, hepsi tek bir alan adı altında ve bu nedenle daha az zaman alır. Bir karşılaştırma sunmak için, Yoast SEO eklentisi ile karşılaştırılabilir ve bunlara alternatif olarak hareket edebilir, aynı zamanda daha iyi özellikler, kanonik etiket desteği, otomatik olarak oluşturulan açıklama etiketleri ve kötü bir bot engelleyici özelliği sunar. Premium abonelikle bu paket kullanılarak gerekli özellikler kolayca etkinleştirilebilir.

Botify

Bu, kolay ve ferahlatıcı web sitesi denetim araçları sunan başka bir teknik SEO aracıdır. Kullanımı ve yorumlanması nispeten kolaydır, bunlar yeni başlayanlar tarafından da kullanılabilir. Verilen girdiye bağlı olarak, ortalama site çalışma hızını, HTML hatalarını ve yapılan her tıklamanın derinliğini bir analizden sonra kolayca yorumlanabilen kolay grafik gösterimler yoluyla sağlayabilir. Ayrıca, aynısını edinmek için ücretli bir abonelik gerektirir.

4. Parlak Yerel

Web’deki yeni başlayanlar arasında oldukça kullanılan en iyi Yerel Arama Denetimi araçlarından biridir. Görevleri basitçe yerine getirmek için kapsamlı bir şekilde çalışır. Ayrıca, kolayca erişilebilen denetim olanakları sunan profesyonel olarak oluşturulmuş bir web sitesidir. Yinelenenleri bulmak ve düzeltmek için bu, internet üzerinden en iyi seçenek olacaktır. Ayrıca, yanlış alıntı, çevrimiçi olarak burada belirtilebilir. Sonlara doğru, gerekli sonuçların anlaşılmasına ve yapılmasına yardımcı olan grafiksel bir özet sağlanacaktır.

5. Küme

Sakin bir insan için bu rahat olurdu, ama geri kalanı için bunu zor ve kalabalık bulabilirdi. Sunulan özelliklerin ayak parmakları nedeniyle, işlevler biraz yer kaplar ve aşırı kalabalık görünebilecek kutularda ve satırlarda. Bu ücretli teknik SEO aracı kullanılarak kapsamlı bir şekilde rakip analizi ve site denetimleri yapılabilir.

6. Tarayıcı

Arama motoru örümcekleri ve bir web sitesi hakkındaki görüşleri bu araç kullanılarak değerlendirilebilir. Aynı zamanda, bir arama motoru örümceğinin işlevini gösteren ve bu nedenle diğerlerinden daha otomatik ve teknik sonuçlar veren profesyonel olarak tasarlanmış bir araçtır. Browseo’nun kullanımı da ücretsiz olabilir.

7. ContentKing Uygulaması

Bu aynı zamanda çevrimiçi SEO denetim sunan araçların geri kalanına çok benzer. Ancak, web sitesinde her zaman tutarlı bir gözetim sağlamak için proaktif olarak hareket etme ve bu arada ortaya çıkan ve web sitesinin sağlığına ilişkin sorunlara neden olan sorunları bildirme gibi istisnai bir özelliği vardır.

8. DareBoost

Web sitesinin adından da önemli olduğu gibi, işleri hızlandırmak ve onu nasıl daha iyi hale getireceğine dair çözümler bulmak için işlev görüyor. Uzman tavsiyesi ile web sitesi eksikliklerini belirlemek ve daha iyi performans göstermesini sağlamak için sağlam bir araçtır. İster yükleme süresi ister oluşturmaya başlasın, sizi geride bırakan hataları en aza indirmek için mükemmel bir çözüme sahiptirler, hem ücretsiz hem de premium abonelikler.

9. EasyRedir

Web üzerinde yeniden yönlendirme, bu özel araç kullanılarak kolaylaştırılmıştır. Yapmanız gereken tek şey, hangi URL’yi kullanarak ne zaman ve nereye yönlendireceğiniz konusunda önceden bilgi vermektir. Geri kalanı bu optimize edilmiş aracı kullanarak sizin için yapılacaktır. Daha ileri gitmek için ilgili DNS bilgileri, kolay akış sağlamak için otomatik olarak üretilecektir. Ücretli hizmetler sunuyorlar.

10. DeepCrawl

Adından da anlaşılacağı kadar basit çalışır. Bunlar, site hakkında, her yönden ve açıdan çok derin bir taramaya tabi tutulur ve internette bulunduğunuz her yerde, hatta Twitter’da bile hatalar ve dezavantajlar hakkında ayrıntılı bir inceleme sağlar. Sonuçlar, yinelenen sayfaların, sayfalandırılmış sayfaların ve benzersiz sayfaların oranını gösteren böyle bir pasta grafiği gibi diyagramlarda özetlenebilir. Ayrıca, başarısız olan URL’ler hakkında bilgi verir.

11. Buzzsumo

Anahtar kelime araştırma ve içerik optimizasyon araçları listesinde ilk satırda yer alırken, bir zamanlar küçümsenmişlerdi. Ayrıca, bir web sitesinin büyümesi ve analizi ve gelişimi için son derece yararlı olan, dünya çapında ağa yayılmış içeriğinizin ve resimlerinizin paylaşımlarını görüntüleme özelliğini sağlarlar. Onların uyarı özelliği, internette sizinle veya rakiplerinizle ilgili bazı anahtar kelimeler arandığında sizi bilgilendirir.

12. CanIRank

Bu web sitesinin adı her geliştiricinin internet üzerindeki ihtiyacını tasvir etmektedir. Bir sayfanın net bir dökümü, sağlanacak olanla karşılaştırıldığında çalışır. Bir anahtar kelimenin önemi ve sıralaması, bu web sitesinde sağlanan özellikler kullanılarak ele alınacak önemlidir. Sonuçları gördükten sonra, trafiğin, arama hacminin, tıklama başına ek maliyetin vb. Net bir resmi sunulur.

13. Google SERP İncelemesi

Bu araç, size sitenizin Google arama motorunda nasıl ve hangi konumda görüneceğine dair bir önizleme sağlar. Gerçekten arama motorunda nerede ve nasıl duracağınıza dair bir demo. Bu, yakın zamanda piyasaya sürüldü ve kolay içerik optimizasyonu sağlıyor.

14. Keys4Up

Bu, içeriğiniz ve bir bütün olarak web siteniz için hangi anahtar kelimelerin etkili olacağının açıklayıcı bir listesini veren ücretsiz bir araçtır. Konunuz için aktif anahtar kelimeler görüntülenecek ve bunların kullanımı arama motorunda iyi bir sıralama elde etmenizi sağlayabilir.

Sonuç:

Yukarıda listelenen, ihtiyaçlarınızı karşılamak için etkili bir şekilde kullanıldığında en iyi hizmeti verecek ve arama motorunda daha iyi bir sunuya erişim sağlayacak olan geri kalanlardan sadece birkaçıdır. Bu öneriler, web sitenizin web üzerinde geliştirilmesi üzerinde çalışırken anında sonuç almak için kullanılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *