AI Web Sitesi Oluşturma | Web Sitesi Oluşturma Sürecini Kolaylaştırmak için Yapay Zekayı Kullanma

Yapay zeka, birkaç yıldır modern pazarlamaya güç veriyor.

Bundan önce, birçok insan pazarlama için yapay zekanın bir hile olduğunu düşünüyordu. Ancak o zamandan beri ileriyi düşünen pazarlamacıların büyük veriyi anlamalarına, müşterileri sohbet robotları şeklinde meşgul etmelerine ve hepsinin daha iyi müşteri hedeflemesi ve kişiselleştirme elde etmesine yardımcı oldu.

Bu son kısım şimdi görüyor Yapay Tasarım Zekası (ADI) web tasarımında benimsendi.

Harika bir site yaratmak zaman, para ve ilk kez kullananlar için deneme yanılma gerektirir. ADI bunu değiştirmeye söz veriyor.

2016 yılında, öncü yapay zeka web tasarımı girişimi Grid’in ilk yatırımcısı olan Jerry Yang, yapay zeka web geliştirme ve tasarımının neyi başarması gerektiğini doğru bir şekilde özetledi. “Bulut tabanlı yapay zeka, web geliştirmenin sıradan, zaman alan kısımlarını ortadan kaldırarak ve zamanın çok altında bir maliyetle zarif web siteleri oluşturarak web tasarımını yeniden keşfedecek.” Dedi.

Grid, Fast Company’den sonra bile ters gittiğinde ona “geleceğin web sitesi” adını verdi, birçok kişi bunun olduğunu düşündü.

Ancak AI web tasarımı çalışmıyor mu?

Bu yazıda, genel olarak web sitesi oluşturmada AI’nın nasıl kullanıldığına bakacağız. Bundan önce, Wix ADI ve Jimdo Dolphin’in nasıl çalıştığına hızlıca bir göz atın.

AI Web Sitesi Oluşturma Nasıl Çalışır?

Grid’den Wix ADI ve Jimdo Dolphin takip etti. Ancak bunlar, yapay zekayı web sitesi oluşturma sürecine dahil etmeye çalışan bir avuç web sitesi kurucusundan sadece ikisi.

Peki hepsi nasıl bir araya geliyor?

AI web sitesi oluşturma sürecinin merkezinde yapay zeka algoritması bulunur. Çığır açan bilgi, biliyorum 🙂

Algoritma, bir web sitesinin yapısını ve görünümünü bir araya getirmek için büyük bir renk şemaları veritabanından, olumlu çalıştığı gösterilen web sitesi düzenlerinden, gezinme ipuçlarından, yazı tiplerinden, resimlerden ve şablonlardan yararlanır.

Kullanıcıların aradıkları hissi veya web sitesi kişiliğini elde etmelerini sağlamak için AI web sitesi oluşturma platformu, olabildiğince fazla ayrıntı doldurmanız için size birkaç soru soracaktır.

Wix ADI:

Web sitesi kurucu hizmeti olan Wix, 2016 yılında Wix ADI’yi tanıttı. Şirket hala geleneksel Editör tipi bir web sitesi kurucu sunuyor.

Bir ADI sitesi oluşturmak basittir. Size sorulan sorular arasında işletmenizin adı, yeri ve ne sağladığınız ve logonuzu yüklemenizin istenmesi yer alır.

Verdiğiniz yanıtlara göre, algoritma veritabanını analiz eder, daha fazla çevrimiçi bilginizi arar (sosyal medya kanallarınız gibi), verilerini yanıtlarınızla karşılaştırır ve gözden geçirebileceğiniz bir “taslak” site oluşturur. birkaç dakika.

Gördüğünüzü beğenirseniz, sadece yayınla düğmesine basabilirsiniz. Ancak bunu yapmazsanız, sevdiğiniz web sitesi öğeleri ve renk şemasının bir kombinasyonunu bulana kadar devam etmeyi seçebilirsiniz.

Örneğin, Wix ADI, daha sonra sitenin geri kalanına uygulayabilecekleri renk şemaları bulmak için logonuzu analiz edecek.

Yine de tasarımda ince ayarlar yapabilir veya kişiliğini artırmaya yardımcı olması için profesyonel bir web tasarımcısı edinebilirsiniz.

Jimdo Yunus:

Jimdo Dolphin ve Wix ADI oldukça benzer çalışıyor. Her ikisi de web tasarımcılarının kullandığı gerçeğinden yararlanır standart tasarım modelleri bir çalışma sitesi oluşturmak için.

Ancak Jimdo Dolphin, 2018’in sonlarında ekledikleri diğer iyileştirmelerin yanı sıra kullanmak üzere AI algoritması için Instagram fotoğraflarını içe aktarma seçeneği sunuyor.

Jimdo Dolphin’in yapay zeka algoritması, Wix alternatifi gibi, size yayınlamaya hazır bir site göstermeden önce, size soracağı temel soruların yanıtlarına güvenecek, bunları geniş web sitesi öğeleri veritabanı ve modern tasarım en iyi uygulamaları ile karşılaştıracaktır.

Burada da istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

2020 ve sonrasında AI tabanlı web sitesi oluşturma konusunda kesinlikle daha fazlası olacak.

Bu algoritmaların pratikte ne kadar iyi olduğunu merak ediyorsanız, geçen yıl kapsamlı 5 farklı yapay zeka web sitesi oluşturucusunu kapsayan test böylece daha ayrıntılı bir karşılaştırma için o kaynağı kontrol edebilirsiniz.

Yapay Zeka, 2020’de Web Sitesi Oluşturma Sürecini Nasıl Daha İyi Hale Getiriyor?

İşte ileriye dönük olarak bekleyebileceğiniz bazı önemli şeyler.

Progresif Web Uygulamaları (PWA) Oluşturma

Mobil kullanıcılar, web’de gezinirken yerel uygulama kullanılabilirliğini kullanmak ister.

Kullanma Progresif Web Uygulamaları Uygulamayı günde birden çok kez kullanmadıklarında içlerinde yer kaplayan mobil uygulamaları yüklemelerine gerek olmadığı anlamına gelir.

Uygulama sahipleri ayrıca, geliştirme ve bakım çalışmaları ve mobil uygulamalarda optimum uygulama içi deneyimler sunmanın getirdiği maliyetler olmadan yerel uygulama kullanılabilirliğinden faydalanabilir.

Google, PWA’ları tanır ayrıca, bu yüzden burada kalmak için çok iyi olabilirler.

Önceden hazırlanmış şablonlar oluşturma

Yapay zeka, web sitenizi oluşturmanın zaman alıcı yolunu sıfırdan yapmak yerine, temelleri hazırlamanıza ve çalıştırmanıza yardımcı olabilir, böylece markanızın temel görevlerinde kullanmak için daha fazla zaman kazanabilirsiniz.

Web tasarımcıları artık hızlı bir şekilde içerik enjekte etmelerine, kaynakları yüklemelerine ve izinleri kontrol etmelerine olanak tanıyan işlevlere bağlanabilirler. Bu şablonlar, neredeyse herkesin çok fazla kodlama deneyimi olmadan temel bir web sitesi oluşturmasına izin verir.

SEO için analiz ve optimizasyon

Yapay zekanın kullandığı süper güç, Makine Öğrenimi (ML) teknolojisidir. Bu, yapay zeka tabanlı bir web sitesinin, zaman içinde arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda nelerin kontrol edildiğini kaydedip analiz edebileceği ve bir web sitesinin sıralamasını artırmak için “öğrenilen dersleri” otomatik olarak entegre edebileceği anlamına gelir.

Bu, AI ile web siteleri oluşturmak, görünürlük, organik trafik ve dönüşüm söz konusu olduğunda siteye yakında bir üstünlük sağlayabileceği anlamına gelir.

İzlemeyi etkinleştirme

Yapay zekanın gücü, site kullanıcılarının çevrimiçi davranışlarını öğrenmeye, bir müşteri yolculuğunu birden fazla temas noktasında izlemeye ve tüm verileri tek bir yerde kaydetmeye, onu hiper alakalı alıcı kişilikleri oluşturmak için kullanmaya ve ayrıca onları puanlamaya yardımcı olmaya kadar uzanır.

Gerçek zamanlı kişiselleştirme

Araştırıldı, Web sitesi ziyaretçilerinin% 76’sı onlar için web geliştirme ve tasarımın en önemli faktörü, bir web sitesinin ne aradıklarını bulmalarını kolaylaştırabilmesiydi.

Yapay zeka tabanlı web geliştirme, örneğin bir kişinin tarama geçmişine dayalı olarak neredeyse anında, hiper kişiselleştirilmiş öneriler sunan akıllı arama motorlarını artık siteye entegre edebilir.

Tahmine dayalı analizi kullanarak, hızlı pekiştirmeli öğrenmeve kalıpları bulma ve kategorize edilmemiş verileri düzenleme becerisi sayesinde AI, web yöneticilerinin hedef kitlelerine istediklerini istedikleri zaman vermelerine yardımcı olabilir.

Kullanıcı deneyimi optimizasyonu

Otomatikleştirilmiş UX deneyleri ve A / B testi uygulamayı düşünün. Ayrıca, hemen çıkma oranlarını düşürme hedefi ve yapay zekanın otomatik web sitesi analizini analiz etmenize yardımcı olması gibi belirli kurallar koymayı düşünün.

Ardından, web sitenizin içerik yerleşimini, SEO öğelerini nasıl iyileştireceğiniz ve hedeflerinize ulaşmanızı engelleyen diğer alanları nasıl yeniden yapılandıracağınız konusunda öneriler sunmasını bekleyin.

AI, site genelinde kullanıcı deneyimlerini iyileştirmek için yazı tipi (okunabilirlik), harekete geçirici mesaj metni yerleştirme ve sezgisel web sitesi düzeni (dinamik modüler bileşen sistemi) önerileri yapma konusunda zaten bu cephede yardımcı oluyor.

Bu öneriler bizi kuralcı bir analitik alanına götürür, bu da özünde yapay zekanın yalnızca farklı sorunların kaynaklarını tanımanıza yardımcı olacağı anlamına gelmez, aynı zamanda size her sorun için birkaç uygulanabilir çözüm sunacağı anlamına gelir. Örneğin, yakın gelecekte, AI, web sitenizin uluslararası kitleniz için yüklediği sorunların ana suçlusunun, mevcut barındırma sağlayıcınızın sınırlaması olduğunu fark edebilir ve bu da sizi göz önünde bulundurmanızı ister. yeni barındırma çözümleri.

Dönüşüm optimizasyonu

Pazarlamacılar tarafından daha fazla bilgi edinmek, müşterileri satın almaya teşvik etmek ve nihayetinde müşterileri satın almaya dönüştürmek için yapay zekanın nasıl kullanıldığına benzer şekilde, web sitesi oluşturmadaki AI, tarayıcıları satın almaya ikna etmede büyük bir rol oynuyor.

Örneğin, akıllı site sahipleri şimdi, artan satışlara önemli bir katkı sağlayan ilişki oluşturmak için daha konuşmaya dayalı, müşteriyle yüz yüze görüşme sağlamak için sohbet robotlarını, arayüzleri ve yapay zekanın doğal dil işleme güçlerini birleştiriyor.

Gizliliği artırmak

Firefox 70 güncellemesini alın.

Ekim 2019’un sonlarında Mozilla, web sitesi oluşturuculara çevrimiçi izlemenin geleceğine bir bakış sundu.

Firefox 70, araçla web kullanıcısını güçlendirdi kripto madencilerini engellemek için, parmak izive siteler arası ve sosyal medya izleyicileri.

Mozilla’nın Gelişmiş Gizlilik Koruması gibi akıllı araçlar, web geliştirme topluluğunu daha şeffaf, GDPR uyumlu web sitesi izlemeye yönlendiriyor. Ve bu, yapay zeka web sitesi yapımında ileriye dönük izlenecek bir trend.

Geniş ölçekte güvenliği artırma

Pek çok küçük ölçekli sitenin çok fazla güvenlik endişesi yoktur. Bu, eskisinden çok daha fazla trafik alana kadar ve tasarım ve yapıları artık site genelinde artan güvenlik gereksinimlerine yetişemeyene kadar.

Web sitesi oluşturma için yapay zekanın en güçlü faydalarından biri, kullanıcıların ihtiyaçlarındaki dalgalanmalarla işlevleri ölçekleme, neyin işe yaradığını takip etme ve karmaşıklaşmadan önce nelerin iyileştirilebileceğini gösterme becerisidir.

Sonuç

En yeni web sitesi özelliklerine, optimum kullanıcı deneyimlerine ve tasarım değişiklikleri hakkında anında geri bildirimlere sahip olmak isteyen daha fazla kişi ve marka ile yapay zeka, tüm bu talepleri karşılamaya yardımcı olacak güçlü ve hızlı bir yol sunuyor.

Yapay zeka, site sahiplerinin gerçek zamanlı kişiselleştirme sağlamasına yardımcı olmaktan önceden hazırlanmış şablonlardan yararlanmaya kadar, 2020 ve sonrasında web sitesi geliştirme ve tasarımında giderek daha önemli bir rol oynamaya devam edecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *