B2B Satış Dünyasının Ayrılmaz Bir Parçası Olan 10 Yapay Zeka Aracı

Yapay Zeka, son yıllarda her alanda köklü bir değişiklik yaptı. Yine de, her gün yeni bir şey içeriyor. Her küçük şirket, günlük görevleri için yapay zekayı kullanmaya başladı. Biliyor musunuz B2B’nin% 64’ü pazarlamacılar, satış ve pazarlama stratejileri için yapay zekayı değerli görüyor mu?

Küçük ölçekli işletmeler de yapay zeka tabanlı satış araçlarından yararlanıyor. Bu makalede, b2b satış dünyasının ayrılmaz bir parçası olan on yapay zeka aracını tartışacağız. 2020’ye kadar tüm B2B şirketlerinin% 30’u yapay zeka (AI) kullanacak.

Yapay zeka tabanlı satış araçlarını neden kullanmalı?

Yapay zeka tabanlı satış araçları şu şekilde kullanılır: –

  • Hangi potansiyel müşterilerin gelecekte dönüşeceğini hızla analiz edin.

  • Satış hattını kolayca inceleyin ve doğru satış tahminini tahmin edin.

  • Geçmiş satışlara göz atın ve bundan içgörü alın.

Yapay zeka tabanlı en iyi 10 Satış aracı

Owler: Daha İyi Veri izleyici

Owler’ın yardımıyla, potansiyel müşterinin üst düzey sosyal dinlemesi hakkında fikir edinebilirsiniz. Owler, yeni potansiyel müşteriler bulmak, yeni şirketleri keşfetmek ve araştırmak ve değiştirilmiş yeni veriler elde etmek için etkili bir şekilde çalışır. Owler, teknoloji meraklısı kişiler, satış uzmanları ve pazarlamacılar tarafından kullanılır.

Bu araç, satışa dayalı uygun kararları taşıyabilir. Strateji bazlı haber uyarıları alabilirsiniz. Üstelik işiniz için gerçekten önemli olan firmaları kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bu şirketleri keşfetmek oldukça zordur ve bu AI aracıyla ortaya çıkarılabilir.

Signum.ai Müşteri Adayları Bulucu: Kaliteli Müşteri Adayları Edinme

B2B satış dünyanızda potansiyel müşteriler edinmek istiyorsanız, Signum.ai lead filter size yardımcı olan kullanışlı bir AI aracıdır. Bu potansiyel müşteriler gelecekte değerli müşteriler haline gelebilir. Burada ideal müşterinizin profili hakkında veri toplayabilirsiniz. Bu araç, ayrıntıları toplar ve profilinize bağlı olarak müşteri adaylarını eşleştirir. Ardından, elektronik tablodaki signum.ai panonuzdan her ay yeni potansiyel müşteriler edinebilirsiniz. Çoğu B2B, kesin iletişim verilerinin bir listesini oluşturmak için bir Bulucu aracını kullanır. Bu veriler daha fazla karar vermek için kullanılabilir.

Bigtincan: Sales Enablement AI Aracıyla Daha Akıllı Satış

Bigtincan’ın önde gelen rolü müşteri memnuniyetini artırmaktır. Bu araç, öğrenme yönetimi ve satış etkinleştirme aracı olarak dağıtılır. Bigtincan ile satış bazlı tüm görevleri akıllıca halledebilirsiniz. Bu aracın yardımıyla şunları elde edebilirsiniz: –

Tact.ai: Daha İyi Satış Yapmanın Daha İyi Bir Yolu

Bu AI aracı, AI destekli deneyimler oluşturmak için kullanılır. Satış sürecini hızlandırmak için Tact.ai kullanılmaktadır. Satışta mükemmelleşmek için sezgisel çevrimiçi öğrenme kaynakları burada mevcuttur. Bu aracın yardımıyla, ERP platformlarında müşterilerin verilerini bulabilir, harmanlayabilir ve bunlardan yararlanabilirsiniz. Üstelik günlük görevleri daha iyi bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Highspot: Satış Ekibi Performansını Artırın

Bu yapay zeka tabanlı satış aracını kullandığınızda, satışlara rakiplerinizden daha fazla değer katabilirsiniz. Satış temelli görevleri gerçekleştirmek ve satış performansını artırmak için Highspot, kullanmak için harika bir araçtır. Bu araçla site denetimi ve rekabet analizi elde edersiniz.

Hem potansiyel müşteriler hem de müşteriler hakkında fikir verir. Bulut tabanlı yazılım aracı, modern tasarımda işletmeye hazır satış sağlamak için oluşturulmuştur.

Reply.io: Kolay Çalışın, Daha Fazla Fırsatın Kapatılması

Reply.io, e-posta aramayı, LinkedIn erişimini otomatikleştirmek ve e-postaları ve aramaları kişiselleştirmek için mükemmel bir araçtır. Bu kurulumu kolay araç, diğerlerinden çok daha ekonomiktir. Bunu potansiyel müşteri keşfi ve kampanya değerlendirmesi için kullanabilirsiniz. Dahası, Linkedin’den lead alma ayrıcalığı sağlar. Reply.io aracı, gerçekten değerli anlaşmaları kapatmaya odaklanmanıza yardımcı olabilir.

Affinity Atlas: Satış Hızını Artırma

Mevcut b2b fırsatlarını hızlandırmak için afinite atlası kullanılabilir. Affinity Atlas’ı kullanarak stratejik hesaplara, çok iş parçacıklı anlaşmalara girersiniz. Bu araçla, etkileyicilerin hesaplarını daha hızlı bulabilir ve ardından daha fazla taktik kullanarak hesapları eşleştirebilirsiniz. Zaten tanıdığınız insanlarla bağlantı kurabilirsiniz.

Chorus.ai: Basit ve Ölçeklenebilir Çözümler

Müşterilerinizle etkileşim kurmak istiyorsanız, Chorus.ai mükemmel bir araçtır. Bu araçla, hikaye anlatımını kullanarak müşterilerinizle etkileşim kurabilirsiniz. İnsanlar hikayeden kolayca etkilenir. Bu, iş konuşmalarını kaydetmek, yazıya dönüştürmek ve incelemek için yararlıdır. Bu araç ile performans oranını hangi faktörlerin artırabileceği hızla analiz edilir. Chorus.ai, en iyi performans gösterenleri hızla belirleyebilir.

Sismik: Etkileşimli Alıcı Deneyimleri Sunun

Bulut tabanlı AI aracı, etkileşimli bir müşteri deneyimi oluşturmak için kullanılır. PayPal, American Express ve Quest Diagnostics gibi birçok ünlü küresel şirket, Seismic’i kullanıyor. Daha fazla para kazanmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için Sismik etkin bir şekilde çalışır. Büyük dosyaları çok hızlı bir şekilde yükleyebilir. Canlı dokümanlar işlevselliğini dağıtarak içeriği kolayca özelleştirebilir.

INK: B2B İçeriğinizi Arama için Optimize Etmek İçin Dağıtın

Web sitenizin içeriği doğruysa, hiçbir şey çevrimiçi iş dünyasında mükemmelleşmenizi engelleyemez. İçerik ve SEO pazarlaması ikisi de B2B potansiyel müşterileri elde etmenin yanı sıra satış için uygun bileşenlerdir. Bu nedenle, içeriğinizin yüksek kalitede olduğundan emin olun.

INK yardımı ile içeriğinizin optimize edilip edilmediğini inceleyebileceğiniz gibi içeriğinize ait bilgileri edinebilirsiniz. AI’nın metin düzenleyiciyi sağladığını biliyor musunuz? INK’in araştırmacıları olan INK’in editörü üzerine yazdığınızda, rekabeti kontrol edin. Organik trafiği iyileştirmek için size alakalı öneriler sunar. Ayrıca alaka düzeyi puanını da alabilirsiniz.

Son düşünceler

Otomasyon, çeşitli işlemleri kolaylaştırabilir. İş hayatında birçok kararın günlük olarak alınması gerekir. Bu kararlar, yapay zeka tabanlı satış araçlarının yardımıyla yapılandırılmış veya azaltılmıştır. Pazarlamacılar, reklam sektörünü şekillendirmek için AI’dan yararlanıyor. Üstelik satışlarda Yapay Zeka dört kat artıyor.

Bu pazarın değeri 2022 yılında 9,88 milyar dolar olacaktır. Bu blogda, b2b satış dünyasının ayrılmaz bir parçası olan on yapay zeka aracını tartıştık. Umarız bu makale sizin için işe yarar. Herhangi bir sorunuz olursa, aşağıya yorum yaparak bize sorun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *