Dijital Pazarlama Stratejinizi Nasıl Genişletebilirsiniz?

Küçük şirketlerin, tüm çevrimiçi pazarlamaları için tek bir platforma güvenmeleri, özellikle de anlaşmaları kendi lehlerine şekillendirebildiklerinde uygundur.

Ancak, burada ters giden ne? Bu şirket, çevrimiçi pazarlaması için tek bir platforma bağlı olacak ve bu tam olarak doğru değil. Yine de, öncelikle Pepsi, Target ve Dunkin ‘Donuts gibi büyük şirketler, platformun nefret söylemini ve yanlış bilgileri sansürlemek için yenilgiye uğratılması üzerine Facebook pazarlama boykotuna katıldı, bu eylem küçük veya büyük şirketler için bir uyarı zili çalmalı.

Bir ahlak problemi ya da sizin yolunuzda daha az iş yaratan beklenmedik bir hesaplama değişikliği söz konusu olursa, çıkış noktanızı ne zaman duraklatmanız gerektiğini asla anlayamazsınız. Çömlekçilik markası East Fork’un CMO’su ve Kurucu Ortağı Connie Matisse bu konuda kafası karışık. Başlangıçta, web sitesi trafiğinin yaklaşık% 80’ini doğrudan Instagram’dan aldıklarını, bazen platformun çöktüğü kabusları gördüğünü söyledi.

İnternette bir moda tasarım mağazası işlettiğinizi, müşterilerin çoğunu çevrimiçine aldığınızı veya sosyal medyada pazarlayan bir e-ticaret moda markasını yönettiğinizi varsayalım. Bu durumda, pazarlama stratejinizi genişletmek için mükemmel bir zaman olabilir. Bunu aşağıda belirtildiği gibi üç farklı şekilde yapabilirsiniz.

E-posta Listenizi hedefleyin

E-posta ile pazarlama, hedef kitlenizi ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın almaya yönlendirmenin en iyi yollarından biridir. Harvard Business Review’a göre, uzmanlar e-postalarını günde ortalama 15 kez veya 37 dakika kontrol ediyor. Üstelik, e-posta listenize kaydolan herhangi biri, yaptıklarında markanızla ilgilenmiş olmalıdır; bu bir ipucudur. Ayrıca, onlara sistematik olarak e-posta göndermek ve gelen kutularında bulunmak, e-postanızı kontrol etmeseler bile, varlığınızı unutmamalarını sağlar.

Goodee tasarım pazarının kardeşleri ve kurucu ortakları Dexter ve Byron, izleyicileriyle etkileşimli içeriği ve özel teklifleri paylaşmak için e-postalara güveniyor. Kısa süre önce, e-posta pazarlamasının, en son ürün lansmanlarına ilk erişimle yüksek etkileşim sağlayan müşterilerle bağlantı kurmak için etkili bir yaklaşım olduğunu söylediler. Dahası, her tatil için hediye fikirleri, yeni bir yeri dekore etmek veya bir meskenleri yükseltmek için öneriler, Goodee pazarındaki yaratıcıların ve zanaatkarların özelliklerini vurgulayan hikayeler.

Konu e-posta listenizi büyütmeye geldiğinde çok fazla beyin fırtınası ve stratejik düşünme gerektirir. İşletmelerin insanlardan haber bültenlerine abone olmalarını istediği o günler geride kaldı. İzleyicilere, bir sonraki satın alma işlemlerinde, kontrol listelerinde veya çalışma kitabında indirim gibi, e-postalarını vermeleri için değerli bir şeyler sunmayı düşünün. Onları dahil etmeyi başardıktan sonra, onları değerli ve alakalı içeriğe dahil edin. Markanız hakkında güncellemeler göndermek cazip olduğu için, onları aşırı derecede yayınlamamalısınız. Her zaman kendinizi onların yerine koyun ve nasıl görüneceğini hayal edin. Düşünün: E-postanızı kontrol etmekle neden ilgilenirler ve karşılığında ne alırlar? Amacınız, onlara geri dönmenizi isteyen aboneleri kazanmak ve onları yenileyen içerikle onları memnun etmektir.

İçeriğinizi Web sayfanıza yerleştirin

Bir süredir Facebook pazarlamasına odaklandıysanız, muhtemelen çok sayıda gönderi oluşturmuşsunuzdur. O malzeme senin. Onu oluşturmak için tüm işi yaptınız ve şimdi web sayfanızı boğmak için yeniden kullanma zamanı.

Sosyal medya platformlarında paylaştığınız gönderileri düşünebilir ve bunları web sayfanızın bir blogundaki makaleler olarak yeniden düzenleyebilirsiniz. Bu şekilde, Facebook veya Instagram gibi bu harici platformlara ne olursa olsun, web siteniz markanızın paylaşmak istediği her şeyin ana çıkış noktası olmaya devam edecektir.

Dolayısıyla, orijinal içerik oluşturmak, uzun vadede Google arama sıralamanızı artıracak ve potansiyel müşterilerin ve mevcut müşterilerin çevrimiçi olarak aradıklarını aramaya başladıklarında sizi bulmalarını kolaylaştıracaktır. Küçük şirketler, “moda tasarım stüdyosu” gibi genel arama anahtar kelimeleri için daha üst sıralarda yer almayı zor bulacaktır. Bu nedenle, yapabileceğiniz en iyi şey, belirli fikirlere dayanan ve belirli bir kitle için özelleştirilmiş içerik oluşturmaktır. Ayrıca, ister büyük beden giysiler ister el yapımı giysiler olsun, işletmenizin USP’sini aklınızda bulundurun. Belirli bir içerik oluşturduğunuzda, yalnızca daha yüksek arama motorlarını göstermeyeceksiniz, aynı zamanda konuya bakarken sizi bulan herhangi biri, web sayfanız için son derece uygun olduğu için muhtemelen web sayfanızın etrafını karalamaya teşvik edilecektir.

Benzer Fikirlere Sahip Markalarla Ortaklık

Erişiminizi artırmanın en hızlı ve en basit yolu, ücretsiz bir işletmenin sahibiyle işbirliği yapmak ve müşterilerinizi birbirleriyle paylaşmaktır. Örneğin, bir giyim butiğiniz var; bir kuyumcu ile çalışabilir ve ürünlerinizi ve müşterinizi paylaşabilirsiniz. Hayranlarınızın birçoğunun bağlı kuruluş ürünlerinizle de ilgileneceğini ve bunun tersini tahmin etmenizde bir sakınca yoktur. Çevrimiçi olarak düzenlenen toplu bir etkinlik aracılığıyla birbirinizi tanıtabilir ve Facebook veya Instagram’daki bir gönderide birbirinizin işini vurgulamayı kabul edebilirsiniz. İkiniz de ekip oluşturabilir ve birlikte bir koleksiyon oluşturabilir veya web sayfalarınızda birbirinize dikkat çekebilirsiniz.

Nest Studio’nun kurucusu ve yaratıcı direktörü Jessica Davis, işbirliklerinin medya açısından her zaman büyüleyici olduğunu söylüyor. Yakın zamanda seramik sanatçısı Jonathan Castro ile ilişki kurdu. Sayfalarında birbirlerinin ürünlerini vurgularlar. Tasarımcılara sosyal medya takiplerini, e-postalarını ve haber bültenlerini kullandılar ve Colony’de herkesin haberdar olması için bir etkinlik düzenlediler.

İşbirliği yaptığınızda, gelecekte satın almaya teşvik etmek için partnerinizin takipçilerini e-posta listenize almayı da deneyebilirsiniz. Etkinlik olması durumunda, izleyicilerin katılmaları için bağlantıya e-postalarını göndermeleri için bir açılış sayfası oluşturun veya e-posta adresleri karşılığında onlara bir indirim sağlayın.

Son sözler

Bu makalede bahsedilen bu stratejileri takip ederseniz, bugüne kadar sosyal medya platformlarınızda sahip olduğunuzdan daha fazla potansiyel müşteri üretme olasılığınız yüksek. Üstelik sosyal medya politikasında ne olursa olsun son trendlerden etkilenmeyeceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *