Hashtag’lerin Performansını Değerlendirmek için 5 Araç

Sosyal medya akışlarınızda hashtag kullanıyor musunuz? Herhangi bir hashtag’in sahip olduğu muazzam potansiyelin farkında mısınız?

Pazarlama dünyasının mevcut senaryosundan bahsetmişken, ‘Hashtag’ler her pazarlamacı tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak kampanyalarınızı başarıya dönüştürmek için yeterli değildirler.

Hashtag’ler Sosyal Medya Pazarlamasında Nasıl Yardımcı Olur?

Hashtag’ler yalnızca kullanıcı tarafından oluşturulan içerik oluşturmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda belirli veya çoklu hashtag’lerinizin çeşitli sosyal medya platformlarında nasıl performans gösterdiğine de göz atmanıza yardımcı olur.

Hashtag’ler etrafında dönen sosyal medya etkinlikleri ile, hangi hashtag’lerin hedef kitleniz için en iyi sonucu verdiğini bilmek için ne yapabilirsiniz?

Bunun cevabı, hashtag’lerin ilerlemesini en etkili araçlar yardımıyla düzenli olarak izlemek ve değerlendirmektir.

Bunu sizin için daha basit hale getirmek için, hashtag’lerin performansını ölçmenin yanı sıra kampanyanız için yararlı hashtag’leri keşfetmek için kapsamlı bir analiz araçları kılavuzu hazırladık.

Örneğin, bir hashtag reklam kampanyası oluşturduğunuzu ve şimdi kitlenizin ne dediğini veya bunun hakkında ne düşündüğünü bilmek istiyorsunuz.

Sosyal Medya Kampanyalarınız için En İyi 5 Hashtag Analytics Araçları

Sosyal medya için reklam kampanyaları yaratmaya çalışan markalar, hashtaglerin muazzam gücünü zaten biliyorlar.

Bu nedenle, hashtag’leri izleyerek şirketinizin çevrimiçi itibarını artırmak için performanslarını bilmenin en iyi yolu.

Markanız için en iyi 5 hashtag analiz aracının bir listesi.

# 1 Taggbox

En popüler kullanıcı tarafından oluşturulan içerik platformlarından biri, yani Taggbox, markalara ve işletmelere sosyal medya beslemelerini (bir hashtag aracılığıyla) tek bir beslemede toplama ve düzenleme konusunda yardımcı olur. sosyal medya duvarı.

Bu araç, markaların zorlu pazarlama dünyasında hayatta kalmasına yardımcı olmak için kullanıcı katılımını teşvik etmeyi, satışları artırmayı, güven ve sadakat oluşturmayı ve müşteriler arasında daha fazlasını hedefliyor.

Ayrıca son derece gelişmiş özelliklere sahip olan Taggbox, görüntülenen / gömülü hashtag beslemelerinizin performansını toplam gönderiler, toplam tıklamalar veya gösterimler, hashtaginiz için genel veya özel beslemeler vb. Açısından düzenlemenize olanak tanıyan bir Analytics seçeneği sunar.

Buna ek olarak, markalar ve işletmeler de potansiyel müşterilerinin duygularını Taggbox Analytics yardımıyla anlayabilir. Bu, bu aracı kullanarak sosyal medya akışlarınızın performansını takip edebileceğiniz anlamına gelir.

# 2 Hashtracking

Sosyal Medyadaki konuşmaları izlemek ve değerlendirmek için güçlü hashtag izlemeyi kullanmak ister misiniz?

Hashtracker, basit, akıllı ve güçlü sosyal medya takibi gerçekleştirmek için gerçek zamanlı bir hashtag analiz aracıdır.

Bu araç, farklı hashtag’leri maksimum erişimlerini bilmek için karşılaştırabileceğiniz, yeniden tweetlenen ve bahsedilen tüm hashtag’lerin raporlarını oluşturabileceğiniz gibi derinlemesine izleme seçenekleri vb.

Ayrıca, ihtiyaçlarınızı karşılamak için esnek abonelik planları ile birlikte gelen Hashtracker yardımı ile hashtag’lerinizin son 24 saatlik verilerini alabilirsiniz.

# 3 Hashtagify

İster Instagram ve Twitter’da herhangi bir hashtag hakkında gerçek zamanlı verileri araştırın, hashtag pazarlaması yoluyla sosyal medya stratejinizi güçlendirin veya toplu analitiği izleyin ve özel raporlar oluşturun; Hashtagify, tüm bu etkinlikleri gerçekleştirmenize izin veren böyle bir araçtır.

Buna ek olarak, Hashtagify ayrıca hashtag’inizin en çok kullanıldığı zamanı, zamanın nasıl performans gösterdiğini ve bunları kullanan en iyi etkileyiciler hakkında, markanız veya etkinliğinizle ilgili en iyi hashtag’leri bulmanıza yardımcı olur.

Tüm bunları yaptıktan sonra markanız için uygun bir hashtag seçebilir ve Instagram & Twitter’ınız için bir kampanya oluşturabilirsiniz.

# 4 RiteTag

Bir hashtag hakkında gerçek zamanlı geri bildirim ve öneri sağlayan RiteTag aracı, markanız tarafından sosyal medya platformlarında kullanılan tüm hashtag’leri değerlendirir.

Bunun nedeni, markaların sosyal medya beslemelerinin alaka düzeyinin yanı sıra performansını da değerlendirmesi gerektiğidir.

RiteTag kullanmanın bir başka avantajı da, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızda oturum açarak sosyal medya gönderilerinizin erişimini artırmanıza yardımcı olmasıdır.

Diğer trendler ve ilgili hashtag’ler hakkında bir fikir edinmek istiyorsanız, o zaman bu sizin için mükemmel bir araçtır.

# 5 Anahtar Deliği

Sosyal medya, SEO ve içerik pazarlaması gibi dijital pazarlamanın her alanında size yardımcı olacak bir araç mı arıyorsunuz?

Evetse, KeyHole sosyal medya kampanyalarınızı ve hashtag analizlerinizi ölçmek için başka bir harika araçtır.

Bu araç yalnızca verileri doğru bir şekilde izlemekle kalmaz, tüm hashtag metriklerini (gösterimler, erişim vb. Gibi) gerçek zamanlı olarak ölçmekle kalmaz, aynı zamanda kampanya ROI’sini de hesaplar.

Bu nedenle, hashtag’lerinizin etkisini kanıtlamak için beklemeyin ve her kampanyanın başarısını verilerle hesaplamak için zamanında ilgi çekici raporlar oluşturun.

SON SÖZLER

Hashtag’lerin artan kullanımı, markaların pazarlama kampanyalarında bunlardan yararlanmasını son derece önemli hale getirdi.

Hashtag’inizi izlemek ve güçlü bir topluluk platformu oluşturmak için yukarıda belirtilen hashtag analiz araçlarından yardım almaktan çekinmeyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *