Instagram’da Shoutout Almanın İpuçları

İşletmenizi en popüler sosyal medya platformlarından birinde tanıtmak isteyen bir pazarlamacı mısınız? Ve bu çok organik bir şekilde ve üçüncü taraf uygulamalarla kullanıcıları satın alma gibi herhangi bir kötü taktik kullanmadan?

Evet ise, o zaman tam olarak doğru yerdesiniz.

2020’de Instagram, işletmenizin erişimini genişletmek için en ünlü sosyal ağ sitelerinden biri olarak ortaya çıktı. Sadece iddialara inanmayın, rakamlara bir bakın çünkü kendileri adına konuşuyorlar.

Instagram’da yaklaşık bir milyar aylık kullanıcı var. 2019’da kamuoyuna açıklanan bir raporda, pazarlamacıların yaklaşık yüzde 73’ünün işlerini tanıtmak için Instagram’ı kullandığı tahmin ediliyor.

Ancak, tüm bu pazarlamacıların bu platformdaki bu kadar çok sayıda insanın yararını nasıl sağladığını hiç merak ettiniz mi? Milyonlarca takipçiye sahip olmak için hangi stratejileri ve teknikleri kullanıyorlar? Onların küçük sırlarını inceleyelim.

Onlar kullanırlar Instagram çekimleri veya aradı Insta shoutouts.

Bu sanatta ustalaşmak için adım adım ilerleyelim Instagram çekimleri alma.

Instagram mesajının ne olduğunu anlayın

Instagram’daki bir mesaj, bir Insta kullanıcısından diğerine yapılan bir destek çağrısı gibidir. Marka veya influencer A, gönderilerinde bir markadan veya influencer B’den bahsettiğinde ve tersi olduğunda ve birbirlerinden destek alma teklifleri hakkında konuştuğunda olur. Birbirlerinin Instagram erişimini kullanmaya benzer.

Ama göründüğü kadar basit mi? Cevap hem Evet hem de Hayırdır. Doğru ipuçlarını ve stratejileri izlerseniz basittir ve bunu bir plan yapmadan gelişigüzel yaptığınızda son derece zordur.

Shoutout nasıl olur?

Diğer markaların, videoların resimlerini yayınlamak, markaları etiketlemek veya teşvik etmek için harekete geçirici bir çağrı yapmak gibi birkaç seçenek vardır. Instagram takipçileri Önerilen sayfaları ziyaret etmek için.

Bir not vermenin birçok yolu

Kesintiler birkaç şekilde gerçekleşebilir. Onlardan bazıları:

S4S (shoutout için çağrı): Bu Instagram shoutout vermenin bir yoludur. Instagram’ın farklı kullanıcıları arasında bir anlaşma yapmak gibi. Bu karşılıklılık ilkesine dayanmaktadır.

Gönüllü Shoutout: Bazen istemeden veya anlaşma yapmadan bir shoutout alabilirsiniz. Bu, birinin tekliflerinizi o kadar çok sevdiği ve sizi onaylamaktan kaçınamadığı zamandır.

Böyle bir durumda terbiyeli davranın ve bir çağrı yapın. Sonuçta Instagram, birbiriyle etkileşim kurmak ve birbirini desteklemekle ilgili.

Anma notları: Alternatif olarak, çağrı yapmakla uğraşan insanları da arayabilirsiniz. Tuhaf görünüyor? Ama böyle ve tamamen yasal. Taktik, Influencer pazarlaması altında geliyor. Görmek? Düzgün yapılırsa satamayacağınız hiçbir şey yoktur. Ödeme nakit olarak veya ürün veya hizmet gibi bir şekilde yapılabilir.

Markalara göre teklifler: Bazen ünlü markalar, içeriklerinden hoşlanırlarsa kullanıcı sayfalarına da not verirler. Bu, yeni kullanıcıların büyük markalar tarafından doğrulanması için yararlı olabilir. Örneğin, bir kozmetik sayfası, güzel bir cilde sahip olmak için sağlıklı alışkanlıkları teşvik eden bir sayfadan bir not alabilir.

Shoutout yarışmalarına katılmak: Bunu duymuş olabilirsin. Instagram’daki pek çok sayfa yarışmalar düzenler ve bu, shoutout’ları kazanmanın mükemmel bir yoludur. Yeni başlayanların daha büyük hesaplardan bir not alma olasılığı da yüksektir.

Instagram’da mesaj vermek / almak için ipuçları

Şimdi Instagram’da bir not almak ve vermek için bazı profesyonel ipuçları öğreneceksiniz. Ancak birisini aramadan önce kapsamlı bir araştırma yapmalı, Instagram sayfalarını incelemeli ve sosyal medyada bir komuta sahip olmalısınız.

1/5 Instagram’da sizinkine benzer içerik arayın

Eğitimle ilgili içerikle ilgilenen kişiler, teknolojiyle ilgili sayfalardan mesaj alarak herhangi bir takipçi kazanamayabilirler, bu nedenle herhangi bir sayfaya gidip karşılıklı bir çağrı veya çağrı istemeyin.

Sunduğunuz ürünlerle ilgili hashtag’lerle Instagram’da arama yaparak alakalı sayfaları arayabilirsiniz. Nişinizdeki etkileyiciler hakkında bilgi edinin. BuzzStream veya BuzzSumo gibi araçları kullanın. Yapmanız gereken tek şey, sektörünüzle ilgili anahtar kelimeler girmek ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda etkileyiciye sahip olacaksınız.

2/5 sizinle benzer hesap boyutuna sahip kullanıcıları arayın

Senden daha büyük bir Instagram varlığına sahip bir kullanıcıdan bir mesaj almama ihtimalin yüksek. Sizinle benzer sayıda takipçisi olan hesapları aramak akıllıca olacaktır.

100 bin takipçisi olan bir kullanıcı, sadece birkaç yüz takipçisi olan birine, isteğe bağlı bir çağrı olmadığı sürece bir anons yapmayacaktır.

Bir teklif yapmadan önce muhtemel shoutout ortağıyla iletişime geçin

Unutma, görgü her yerde takdir edilir. Bir kullanıcıyı birden bire S4S talebiyle bombalamak yerine, önce onlarla etkileşime geçmeye, beğenmeye, yorum yapmaya ve takip etmeye çalışın. Hikayelerine biraz ilgi gösterin. Ve varlığınızı kibarca hissettirdiğiniz zaman bir çağrı isteyin.

İş yapmak isteyen ve burada kalmak isteyen ciddi bir kullanıcı olduğunuzu bilmelerini sağlayın. Daha sonra bir talepte bulunduğunuzda, onlara ikinizin de ne kadar benzer olduğunuzu ve neden o hesabı seçtiğinizi anlatmaya çalışın.

Doğrudan onlara ulaşın (Direkt Mesaj)

Bir sonraki adım onlara ulaşmaktır. Doğrudan onlara mesaj atın. Hafif bir sohbetle başlayın. Tekliflerini takdir edin ve ardından teklifinizi sunun.

Her iki taraf için de ne olduğunu vurguladığınızdan emin olun. Karşı taraf için orada ne olduğunu vurgulamazsanız, büyük olasılıkla başarılı olamayacaksınız. Alakasız hesapları spam yapmadığınızdan emin olun, bunun yerine yavaş yavaş gidin.

E-posta: Diğer bir seçenek de teklifinizle birlikte onlara e-posta göndermektir. Bu daha profesyonel görünüyor. Onlara bu şekilde yaklaştığınızda, sizinle benzer içeriğe sahip sayfalardan veya hatta daha büyük bir hesaptan ücretsiz bir not alma şansınız yüksektir.

Özet

Karşılaştırılabilir takipçi sayısına sahip ilgili içeriğe sahip sayfaları aramak, muhtemel duyuran ortaklarla kibarca mesajlaşmak ve her iki tarafın da elde edeceği faydaları vurgulayan etkileyici bir teklif sunmak gibi bazı yararlı ipuçları vardır. Shoutout’un bir sonucu olarak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *