Konuyla İlgili ve Teğetsel İçerik | Organik Trafiğinizi Nasıl Artırırsınız?

Son on yılda içerik pazarlama endüstrisinin yükselişi bize bir şey gösterdiyse, o da doğru içeriğin doğru tüketicinin ellerinde olması, bir işletmenin kârını önemli ölçüde etkileyebilir.

Elbette, içerik çeşitli şekillerde nakit akışı yaratabilir, ancak değerli bir uygulama şudur: organik arama trafiğini artırmak.

Peki bir marka organik sıralamasını nasıl yükseltebilir? Google’a istediğini vererek.

Fikir oldukça basit: Google gerçekten son kullanıcıların (sizin ve benim gibi) aradığımız cevapları bul ve yapabilmek bulduğumuz sonuçlara güven. Google bu iki ucun tatmin edici olduğunu düşünürse, sorguya göre web sitelerini daha yüksek veya daha düşük sıralar. Google, arama sıralamasının en üstüne bir şey koyarak, hem içeriğin kalitesi (ve alaka düzeyi) hem de onu sağlayan kaynağın güvenilirliği açısından kaynağa etkili bir şekilde kefil oluyor. Kendi itibarlarını ve iş modellerini buna bağlıyorlar.

Arama devinin yaptığı gibi Google’ın sıralama algoritması muhtemelen asla bilinmeyecektir. netleştirildigöstermek[s] uzmanlık, yetki ve güvenilirlik ”ve özellikle güvenilir web sitelerinden gelen bağlantıların sitelerin ne kadar güvenilir olduğunu belirlemeye yardımcı olduğunu söylüyor. Bu nerede bağlantı kurma SEO stratejileri devreye giriyor ve çeşitli içerik portföyünde olağanüstü bir değer var.

Markaların harika içeriğin SEO faydalarından yararlanmada başarılı olması için, Google’ın aradığı şeyin her iki ucuna da hitap eden bir strateji geliştirmeleri gerekir.

Bunu bir içerik stratejisinde yapmanın en etkili yolu, hem niş hem de güncel içeriği dahil etmektir. ve daha geniş açıdan çekici teğet içerik. Hem güncel hem de teğetsel içeriği aynı anda ele alarak, bir marka hem Google’ın sorduğu soruların yanıtlarına sahip olacak hem de Google’ın kaynağa güvenmesi için gerekli bağlantıları oluşturacaktır.

Konu İçeriği ve Teğet İçeriği

İleri teknoloji koşu ayakkabıları satan bir mağazanız olduğunu varsayalım. Ortez, orta taban, poliüretan ve hatta kaldırım türleri hakkında bilinmesi gereken her şeyi biliyorsunuz. İçerik oluşturacak olsaydınız, varsayılan, en iyi bildiğiniz şeye bağlı kalmaktır, belki de hangi koşu ayakkabısının farklı ayak türleri için doğru olduğunu ortaya koyan blog gönderileri ve koşu ayakkabılarınızı değiştirmeden önce kaç mil koşabileceğiniz konusunda rehberlik eder. .

Bu tür içerik tipik olacaktır güncel içerik Çünkü bu markanız ve çekirdek kitlenizle hiper spesifik olarak ilişki kurar. Bu soruları arayan kişiler muhtemelen koşuculardır ve daha spesifik olarak, ciddi koşucular: sadece ayakkabıların periyodik olarak değiştirilmesi gerektiğini bilmeyenler, aynı zamanda mevcut çiftlerinde kendi kilometre sayılarını da bilenler. Bu tür bilgiler, hedef kitleniz için yararlı olma eğilimindedir ve insanların kolayca bulması ve başvurması için sitenizde göze çarpan bir yerde yaşar.

İçeriğinizi çekirdek kitlenize sunmak çok önemlidir, ancak daha fazla koşucuya, sporcuya ve hatta insana ulaşabilirseniz satışlarınız artacaktır. Yeni Yıl kararlarını tutmaya çalışıyor. Bu bir çok daha geniş bir izleyici kitlesine sahiptir ve bu nedenle çok daha geniş bir ilgi alanına sahiptir. Ayakkabıların kilometresini pek umursamayabilirler ve bunun yerine sağlık, zindelik veya spor gibi daha büyük konulara yönelebilirler. Beslenme ve sağlıklı yaşam kılavuzları, koşmak için hazır çalma listeleri ve hatta Olimpiyat istatistikleriyle infografikler oluşturabilirsiniz.

Bunlar örnekler olabilir teğetsel içerik Çünkü onlar markanızla yakın ilişki kurma ve kasıtlı olarak daha geniş bir kitleye yönelik.

Bununla birlikte, bu içerik parçalarının doğrudan temel teklifinizle (koşu ayakkabıları) ilgili olmasa da, anlaşılabilir olmasa da markanızdan geldiklerine inanılır. Bu tür içerikler, güncel içerikten daha ilgi çekici ve daha geniş bir şekilde paylaşılabilir olma eğilimindedir, çünkü pek çok marka ve konu kısıtlamasıyla sınırlı değildir. Site dışında gösterilmesi ve bağlantılar oluşturmak için kullanılması daha olasıdır.

Önemli olan kendinize şu soruyu sormaktır: Bu içerik hala doğrudan markamla bağlantılı olmasa bile, hedef kitlem için değerli mi? Cevap evet ise, büyük olasılıkla adil bir oyundur.

İçerik Organik Aramayı Nasıl Yönlendirebilir?

Bu atın ağzından rapor SEO ile ilgilenen içerik pazarlamacılarının içerik oluştururken bilmesi gereken birkaç önemli gerçeği ortaya çıkarır:

  1. Uzmanlık (okuyun: kaliteli içerik) önemlidir.
  2. Yetki ve güven önemlidir.
  3. Google, başka web sitelerinden gelen bağlantıları, bir web sitesine güvenebilecekleri bir işaret olarak kullanır.
  4. Bazı sitelerden gelen bağlantılar (“öne çıkan” siteler gibi) diğerlerinden daha önemlidir.

Bu dört çıkarım, nişinize ve aynı zamanda sektörünüzdeki yüksek yetkili sitelere hitap eden içeriğe olan ihtiyacı ortaya çıkarır. Bunların her ikisini de aynı tür içerikle elde etmek zordur, bu nedenle marka içi, güncel içerik ve daha geniş çapta çekici teğet içeriğin bir karışımını öneriyoruz.

Güncel İçerik Örneği

Hedeflenen güncel içerikbir marka gösteriş yapar Uzmanlık ve kendini kendi nişinde kurar ilgili bağlantılar. Bu tür içerik genellikle belirli bir hedef kitleye yönelik olduğundan, belirli bir niş içindeki yayıncılar ve diğer sitelerin araştırma olarak konuya ilişkin içeriğe geri dönme olasılığı daha yüksektir. Bu, nişe uygun bir marka oluşturur ve o hedef kitle için önemli olan konularda otorite olur.

Koşu ayakkabısı mağazamıza bir saniyeliğine geri dönelim. Runner’s World blog yazımıza bağlantı verirse, koşu dünyasında saygın bir yayın olduğu için büyük bir anlaşma olur. Buna karşılık, Google bağlantıyı dahili olarak şu şartlarda tanıyacak ve işleyecektir: “Koşu alanında bir otorite olan Runner’s World onlara kefil oluyorsa, yetkili olmaları ve koşmayla ilgili olmaları gerekir.”

Elbette bu, olup bitenlerin basitleştirilmiş bir versiyonudur ve bir bağlantının değeri “Bu siteye güveniyorum, bu yüzden muhtemelen birbirleriyle ilişkili” ilişkisinin çok ötesine geçebilir, ancak arkasındaki fikir doğrudur: ilgili sitelerden ilgili bağlantılar konunun uzmanlığını ve yetkisini belirlemeye yardımcı olur.

Bunların tümü, gerçek harika güncel içeriğin marka değeri, Eğer nişinizdeki insanların sorduğu soruların cevaplarını üretirseniz, bir otorite olma olasılığınız artar. müşterilersadece Google değil.

SEO’nun nasıl gelişmeye devam edeceği konusunda herhangi bir fikir birliği varsa, arama motorlarının kullanıcıların nasıl aradığını ve kullanıcıların ne aradığını daha iyi anlayarak daha iyi bir sonuç vermeye çalışacağıdır. Bu, kaliteli ve alakalı içerik üretmeye iki kez teşvik edilen markalar için değerli bir geri bildirim döngüsü oluşturur.

Teğetsel İçerik Örneği

Bağlantılar Google’ın güven para birimiyse, o zaman teğetsel içerik maaş çeki kazanmak için 60 saatlik haftalık çalışma işidir. Markanızın dışında içerik oluşturarak, hem hedef kitlenizi hem de içeriğinize değerli bağlantılar kazanma potansiyeline sahip içeriğinizle ilgilenecek diğer web sitelerini genişletiyorsunuz.

Teğet içeriğin hem yüksek kaliteli (çok saygın siteler) hem de nicelik (daha geniş bir izleyici kitlesi nedeniyle ham hacim) perspektifinden bağlantı oluşturma şansı daha yüksektir.

Daha spesifik olarak, teğet içeriğin en üst düzey haber yayıncılarından bağlantılar kazanma olasılığı çok daha yüksektir, çünkü Gazetecilerin daha geniş ilgi alanlarına sahip bir haberi yayınlama olasılığı daha yüksektir bu okuyucuları için daha alakalı olacaktır. Gazetecilerin daha az ticari içerik yayınlama olasılıkları daha yüksektir ve teğetsel içerik, kitlelere gerçekten hitap etmede çok daha iyidir.

Bağlantı kurma, teğet içerik oluşturmanın yalnızca bir avantajıdır. Teğet içerik, müşterileri daha geniş bir ağla yakalamaya çalıştığı için, genellikle marka teşhiri ve markalar için pozitif PR oluşturur Doğru şekilde kullanmak — hatta birçok kişinin markanız için sahip olduğu ilk teşhir bile olabilir.

Herhangi bir pazarlamacının bildiği gibi, potansiyel bir müşteriyle markayla ilk etkileşimlerinde ilişki kurma yeteneği, gerçek bir müşteri yaratmaya yardımcı olabilir. Dahası, içerik oluşturma süreci marka tarafından çözüldüğünde, teğet içerik de genellikle daha ilgi çekici içerik ve sosyal paylaşımlar yaratmada başarılı olur, çünkü insanlar içerikle daha kolay ilişki kurabilir.

En İyi Sonuçlar için Konu İçeriği ile Teğet İçeriği Eşleştirme

Artık farklı içerik türlerinin ne olduğunu ve faydalarını anladığımıza göre, güncel ve teğetsel içeriği başarıyla kullanan bir markanın gerçek dünyadaki örneğine bakalım. organik trafik çekmek.

Porch.com, ev sahiplerini güvenilir ev geliştirme uzmanlarıyla buluşturan bir ev geliştirme pazarıdır. Ajansımızı organik trafiklerini artırmayı amaçlayan bağlantı kurma kampanyaları için tuttular.

Ev tadilatı yalnızca belirli insanlar için geçerli olan bir niş olduğundan, her ikisi de çekirdek kitlelerine değer sağlayabilecek bir içerik stratejisi geliştirmeyi dikkatlice düşündük. ve üst düzey yayınlardan güven inşa edin

Ev geliştirme alanındaki mevcut içeriğin manzarasına baktıktan sonra, Biz bir strateji geliştirdi ev ile ilgili konu kümelerini içeren. Bazıları son derece ev geliştirme sektörüne özeldi ve bazıları, evinizde, ailenizde yaptığınız şeyler ve nerede yaşamayı seçtiğiniz gibi kısmen evle ilgili geniş kapsamlı teğet içeriklerdi.

Üzerinde güncel yan olarak, evde onarım ve bakım, maliyetler ve ev bakımına odaklanmak istedik. Bunlar yalnızca ev sahipleri ve bir evi tutması gerekebilecek kişilerle gerçekten ilgili olsa da, içeriğimizi pazarımızdaki insanlara faydalı olacak şekilde düzenledik.

Tek parça için Porch’s’a baktık iç maliyet verileri ortak bakım görevleri ve bu görevleri ne sıklıkla yaptıkları konusunda anket yapılan ev sahipleri için. Buradan, ev sahiplerinin evlerini korumak için beklemeleri gereken yıllık maliyetleri tahmin edebildik.

Ayrıca, konuyla ilgili bağlantıları yönlendirmek için Porch dikeyindeki konuk gönderilerinden ve diğer markalarla ilişkilerden de yararlandık. Bu misafirlerin ilgili sitelerdeki gönderileri, Porch’un hem SEO açısından kendi pazar segmentindeki otoritesini artırıyor ve geleneksel PR. Homes.com Porch içeriği yayınladığından, Google Homes.com ve Porch’un konu ile ilişkili olduğuna ve Porch’un bu konulardaki uzmanlığına daha fazla güvenebilir.

Bizim için düşünürken teğet içerik, ev sahipleri ve ev yayınlarından daha fazlasına hitap eden içerik parçaları oluşturmaya çalıştık. Kendimize “Evde ne yapıyoruz?” Gibi sorular sorduk. fikir üretmek için. Cevaplarımız genellikle yemek, yemek pişirme, aile, arkadaşlar, ilişkiler ve çok daha fazlasını içeriyordu. Bu, hedefleyebileceğimiz dikeylerin (ve yendi yazarların) sayısını ve aynı zamanda ilgilenip paylaşabilecek yayınların (ve okuyucularının) sayısını açtı. Odaklandık son derece duygusal içerik İnsanlara, ilişkilerdeki insanların önemli olan diğerlerini ne sıklıkla gözetlediğini sorduğumuz bir anket gibi.

Konu tabanımızı genişleterek ve daha fazla kişiyle ilişki kurarak, yayıncı tabanımızı da genişlettik ve 900’den fazla farklı alandan ve çeşitli üst düzey yayıncılardan bağlantılar elde ettik.

Bu stratejinin sonuçları? Bir yıl boyunca 23.000 aylık organik ziyaretçi, 425 yüksek etki alanı otorite bağlantısı (DA> 75), 3.500’den fazla basın açıklaması ve 37.000’den fazla sosyal paylaşım kazandık.

Sonuç

İçeriğinizle organik trafik çekmenin en iyi yolu, içeriğinizi ihtiyaç duyduğunuz kitleye en iyi şekilde hizmet verecek şekilde uyarlamaktır. uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için. Karıştırarak güncel ve teğetsel içerik, arama motorlarının markanızın uzmanlığını anlamasına, pazarınıza nasıl uyduğunuzu belirlemesine ve otoritenizi belirlemesine yardımcı olursunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *