Taban Kampanyaları – Bilmeniz Gerekenler

Topluluğun bir konuyla ilgilenmesine yardımcı olmak ve aynı zamanda markanızı duyurmak mı istiyorsunuz?

Öyleyse taban kampanyaları parlayan zırhlı şövalyenizdir. Bunlar mesajı iletmeye yardımcı olacaktır.

Taban kampanyaları tamamen e-posta, telefon görüşmeleri veya yüz yüze toplantılar gibi dar iletişim yöntemleriyle çalışır. Bunlar televizyon veya radyo gibi yayın medyasını dikkate almıyor.

Ama önce tabandan ne anlama geldiğini anlamaya çalışın.

Tanım gereği, örgütün önemli bir parçasını oluşturan gündelik sıradan çalışanları içerir. Üstelik, şirketlerin ilk etapta nasıl sorunsuz işlediğidir.

Son zamanlarda, sosyal medya, herhangi bir güçlük çekmeden taban kampanyaları düzenlemeyi kolaylaştırdı.

Bu nedenle, daha fazla ilerlemeden önce, Grassroots kampanyalarının en iyi nedenlerinin sosyal medyayı kullandığını biraz daha anlamamız gerekiyor.

Taban Kampanyaları ve Sosyal Medya – Bağlantı
Sosyal medya, şirketlerin ve devlet kuruluşlarının çalışma şeklini tamamen değiştirdi. Bunların kamuoyunu nasıl oluşturduğu ve iş kararlarını nasıl etkilediği konusunda çok önemli bir rol oynar.

Üstelik sosyal medya dünyası, basit bir tweet veya Facebook gönderisi yardımıyla hükümet yetkililerinin dikkatini çekmeyi inanılmaz derecede kolaylaştırdı. Sosyal medya, herhangi bir kesinti olmadan taban kampanyası yürütmeyi kolaylaştırdı.

Kısacası, bir devlet çalışanından cevap almak için gereken tek şey basit bir Twitter veya Facebook mesajıdır. Üstelik artık doğru sosyal medya mesajıyla halkın desteğini markanızın lehine toplama gücüne sahipsiniz.

Bununla birlikte, herhangi bir taban kampanyası için önemli bir destek sağlayan üç yol var.

Momentumunu Kullanarak Hareketler Oluşturur
‘Viral’ teriminin, herhangi bir sosyal medya platformunda yükselen herhangi bir eğilimi tanımlamak için mükemmel bir kelime olduğunu düşünüyoruz.

Bir kadın hakları kampanyası başlatmak istiyorsanız, takipçilerinizden 10’una bir tweet göndermek, onlara her biri 10’una göndermeleri için ilham verecektir. Toplamda, kampanya için önemli sayıda 100 destekçiniz var.

Başka bir deyişle, tek bir tweet veya Facebook gönderisi, duvara yapıştırılmış gerçek bir posterden çok daha büyük bir kitle tabanını kapsayabilir. Tabandan hareketin harika bir örneği Black Lives Matter hareketidir.

Siyah Hayatlar Önemlidir hareketi kampanyası sosyal medyada başladı ve ortak duygularla örgütlenen birçok destekçisi oldu. Benzer şekilde, diğer örnekler diğerlerinin yanı sıra Hayatlarımız için Kadın Yürüyüşü ve Yürüyüşüdür.

Hareket Savunucuları Zaten Sosyal Medyadan Anlayışlı
Buna inanmayabilirsiniz, ancak bir taban kampanyasındaki destekçilerinizin önemli bir kısmı sosyal medyada zaten aktif. Y kuşağının çoğu, yüz yüze görüşmeden ziyade sosyal medyadaki tartışmalara katılmakla ilgileniyor.

Dahası, milenyum aynı zamanda sosyal medyadaki kampanyanızın büyümesine katkıda bulunan önemli bir faktördür. Gen Z’nin% 87’si sosyal medyada sosyal konularla ilgili olumlu görüşleri paylaşmayı tercih ediyor.

Önde Gelen Yetkililer Sosyal Medyaya Dikkat Ediyor
Her işletme sahibinin halledeceği çok şey vardır, ancak zaman kısıtlamaları nedeniyle bir müşterinin tüm sorunları üzerinde çalışamazlar. İşte taban kampanyalarınız, işletmelerle doğrudan bağlantı kurmak ve acil ilgilenilmesi gereken konular üzerinde çalışmak için sosyal medyayı kullanıyor.

Ama kulağa çok klişe ve sıkıcı gelmeden bu kadar geniş bir kitleye nasıl ulaşırsınız? Hadi bulalım.

Tabandan pazarlama kavramını anlayalım.

Grassroots Marketing – Nedir?
Ancak, bununla biraz kaybolmuş hissedenler için, temel bilgilerle başlayalım.
Taban pazarlamasının iki temel unsuru hem hedef kitleyi hem de amacı içerir. Taban pazarlaması, niş bir grup insanı markanızın mesajını yaymaya ikna etmek için bilinçli olarak çalışır.

Dahası, başarılı olmak için viral içeriğe ihtiyaç duyar. Temel fikir izleyiciye paylaşacak bir hikaye vermek olduğundan, sosyal medya bu pazarlama biçiminin kaçınılmaz bir parçası haline gelir.

Ancak, bazıları tabandan pazarlama fikrine ikna oldu. Ancak, bu pazarlamayı maksimum fayda için kullanmak için üç sağlam neden sunacağız.

Maliyet etkinliği
Markanızı duyurmak için küçük bir kitleyi hedeflediğinizde, harcama önemli ölçüde azalır. Tabandan pazarlamanın markanızın büyük bir başarıya dönüşmesine yardımcı olmasının önemli bir nedeni budur.

Bağlanmak için En Son Sosyal Medya Trendlerini Kullanır
Taban pazarlaması, hedef kitlenize markayla doğrudan etkileşim kurma şansı sağlar. Birçok marka, yalnızca ilgilenen şirketlere kıyasla müşterinin ihtiyaçlarına çok duyarlıdır.

Proaktif bir yaklaşıma sahip olmak ve doğrudan sosyal medya takipçilerinize hitap etmek en iyi karardır, bu da onlara harika bir sosyal deneyim sağlar.

Tabandan gelen kampanyaların, markanızın doğru kitle grubuyla bağlantı kurması için en iyi seçenek olduğunu söylemeye gerek yok.

Hedefli Kampanyaların Yürütülmesini Mümkün Kılar
Tabandan pazarlama, markanızı yalnızca ürünü satın almak istediğiniz kitleyi kapsayan hedefli bir yaklaşım kullanarak tanıtmanın en iyi yöntemidir. İşletmeniz için genel olarak uygun maliyetli olmayabilecek yeni fırsatlar yaratır.

Kullanmalısın sosyal medya yönetim platformu işinizi doğru hedef kitleye yaymak için. Bağlam içinde geri bildirim eklemek, kolay onaylar dahil olmak üzere birçok gelişmiş özellik sunarlar ve müşterileri ve sosyal medya ekibini aynı sayfada tutarlar.

Bununla birlikte, artık taban çabalarınızı başlatmak için dört taktiği anlamamızın zamanı geldi.

Etkili Taban Çabaları için Dört Ana Taktik
Ralli Etkileyenler
Taban pazarlaması, markanıza yeni bir marka elçisi grubu yetiştirmek için eşsiz bir fırsat sunar. Tüketiciler üzerinde çok fazla etkisi olan yeni bir marka elçisi grubunu ele geçirmek için a’yı hedeflemekten bahsediyoruz.

Örneğin, genel ağızdan ağza reklamcılık, kadınların bir ürün veya hizmeti pazarlamada daha etkili olduğunu buldu.

Sıradışı Fikirler Anahtar
Reklam panoları veya televizyon reklamları kadar geleneksel olmayan yerler bulmanız gerekiyor. Hedef kitlenizin çoğunluğunun kullandığı otobüs, tren gibi toplu taşıma gibi alışılmadık yerlerden bahsediyoruz.

Hızla dikkatlerini çekecek ve daha fazla takipçi yaratacaktır.

Beklenenleri Geç
Zaman zaman, taban pazarlamasının etkisini en üst düzeye çıkarmanın etkili bir yöntemi, sürpriz unsuru içerir.

Bahsettiğimiz şey, beklediğiniz bir şeyi almak ve mesajı çevirmek, böylece sıradan değil de sürpriz olabilir.

Örneğin, Güney Dakota Sosyal Hizmetler Departmanı, departmanın uyuşturucu bilinçlendirme kampanyasını yaymak için biraz çalışma yaptı.

Talebinizi Kişiselleştirin
İnsanları belirli bir eylemde bulunmaya teşvik etmek söz konusu olduğunda, buna bir eklemekten daha iyi bir yol yoktur.

Güney Dakota Sağlık Departmanı, grip aşısı yaptırmanın önemi hakkında bilgi yaymak için topluluk etkinliklerine katılan kişiselleştirilmiş bir grip hastalığını içeren Flu Bug kampanyasıyla yaptığı şeydi.

Ayrıca, dinleyicilerin Eyalet Başkenti’ni ziyaret etmesini ve devlet temsilcileriyle görüşmesini de sağladı.

Ancak, taban pazarlamasının yapabileceğinin sadece küçük bir kısmıdır; Tabandan gelen pazarlama kampanyanızın etkisini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak bazı fikirlerimiz var.

Bir Sonraki Halk Kampanyası Başarınız İçin Dört Harika Fikir
Duygusal Tetikleyicileri Kullanın
Hedef kitlenizin duygularını dikkate almak, taban kampanyanız için başarının en büyük anahtarıdır. Bunu, duygusal tetikleyicileri mümkün olduğunca geniş bir alana yaymak için kullanabilir ve aynı zamanda kullanabilirsiniz.

Buzz Oluşturmak için bir Halkla İlişkiler Stuntu Yürütün
Çevrimiçi medyanın oldukça rekabetçi hale gelmesiyle, insanları bir ürün veya hizmete çekmek biraz zor, ki bu da mantıklı.

Örneğin, çevrimiçi depolama hizmeti sağlayıcısı Mandic Cloud Solutions, BT endüstrisindeki tüm eskimiş teknolojiler için sahte bir cenaze töreni düzenleyerek bir PR dublörü gerçekleştirdi.

Bazı dini sembolizmleri olmasına rağmen, bunun yaptığı şey, insanların marka hakkında konuşmasına neden oldu.

Tear-Off Flyers’ı Kullanın
Reklamverenlerin çoğu, yanlış anlaşılmalar nedeniyle bir tabandan gelen pazarlama kampanyasında koparma broşürlerini her zaman hafife alır.

Ancak, bundan çok daha fazlasıdır. Koparma broşürleri yalnızca bahçe satışları veya sınıfları sağlayanlar için değildir, aynı zamanda birçok büyük marka bu eğilimi muazzam bir yatırım getirisi ile takip etmiştir.

Ancak, büyük şirketlerin ve şirketlerin toplumlarının sosyal olarak iyileştirilmesi için nasıl çalıştıklarını sık sık merak ediyor musunuz?

Büyük silahları ortaya çıkarmanın zamanı geldi.

Anlamaktan bahsediyorsun taban hareketi nedir.

Taban Hareketleri – Bunlar Nedir?
Politika konusunda, taban hareketi organik olarak bir şehir veya kasaba içinde başlar ve tüm ülkeye yayılır.

Aksine, hiçbir zaman siyasi güçlerin altına girmez, ancak toplumu endişelendiren bazı acil sorunlar nedeniyle ortaya çıkar. Sorun derhal ilgilenilmeyi ve ardından değişiklik veya belirli değişiklikler yapılmasını gerektirir.

Taban hareketi hakkında konuştuğumuz için, ortam pazarlamasından bahsetmeden her zaman eksik kalacaktır.

Evet, otoyolda veya kasabanızın yakınında bir sürüş sırasında tanık olabileceğiniz o soyut reklam panolarından bahsediyoruz.

Ortam Pazarlaması – Bir Bakışta
Kavramı ortam pazarlaması markaları tanıtmak için oldukça popüler bir yöntemdir. Üzerinizde uzun süreli bir etki bırakabileceğiniz ince şeyler fikri üzerinde çalışır. Projeksiyon ve çıkartmalar, bu tür pazarlamanın mükemmel bir örneğidir.

Benzer şekilde, bira altlıkları ve bar tuvaletleri üzerinde reklam vermek de ortam pazarlamasına bir örnektir.

Tipik bir durum, marka reklamını yerleştirdiğiniz alışılmadık bazı yerleri içerir ve bu, kişi için bir sürpriz oluşturur. Kısacası, normal açık hava reklam panolarını kullanmak yerine, reklamınızı bir otoyolun yanına yerleştirmeniz gerekir.

Harika ambiyanslı reklamlar yerleştirmenin sırrı, en iyi medya formatını seçmek ve bunu pratik ve çekici bir mesajla birleştirmektir. Bu tür reklamcılık altında kullanılan yaygın bir eğilim, belirli bir nesneyi daha önemli veya daha küçük hale getirmektir.

Kısacası, ortam reklamcılığı merak düzeyini artırmak ve aynı zamanda kişinin daha yakından bakmasını sağlamak için harika bir yoldur.

Bununla birlikte, markanız için ortam pazarlamasını kullanmanın bazı faydalarına bakmanın zamanı geldi.

WOW Faktörü
Çevre reklamcılığı, hedef kitleye kalıcı bir izlenim bırakan ‘vay’ faktörünü sağlamak için mükemmel bir seçenektir. Toplu taşımayı, üzerinde marka adınızın yazılı olduğu parlak renklerle boyamak veya park biletleriyle aynısını yapmak olabilir. Markayı tanıtmak için büyük versiyonlarını koyabilirsiniz.

Aynı zamanda en iyi örneklerden biridir. taban çabası hedef kitle ile bağlantı kurmak.

Artan YG
Minimum reklam bütçesinin olduğu bu çağda, reklamverenin sınırlı fonlar içinde çalışması ve kalıcı bir izlenim yaratması gerekiyor.

İşte burada ortam pazarlama Yatırım düşük olduğu için faturaya tam olarak uyuyor, ancak tanıtım ve tanıtım harika.

Müşteri Zekasına İtirazlar
Çevresel pazarlama, tüketici zekasına hitap etme söz konusu olduğunda en iyi pazarlama biçimidir. Tuhaf bir reklam, üzerinde tüketici tarafından açılan derin bir etkiye sahip olabilir. Kısacası ortam reklamları tüketiciyle zihinsel düzeyde iletişim kurar ve markanız hakkında merak uyandırır.

Son not
Bir şüphe gölgesi olmadan, taban kampanyaları hedef kitleyi doğrudan markaya bağlamada hayati bir rol oynar. Ayrıca, işletmelerin küresel ısınma ve kirlilik gibi sosyal sorunların çözümüne katkıda bulunmaları için de etkili bir yoldur. Tabandan gelen kampanyaların, insanların mesajınızı fark etmelerini ve sosyal değişim yaratmak veya markanızı satın almak için gerekli önlemleri almalarını sağlamak için büyük bir şey olduğuna şüphe yok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *