Tahmine Dayalı Kitlelerle Kitle Segmentasyonu

Pazarlama zorlukları hakkında çok konuşuyoruz ve çoğu zaman bu zorluklar belirli olgunluklara, endüstrilere, stratejilere vb. Sahip pazarlamacılarla ilgilidir. Peki tüm pazarlamacılar için evrensel bir zorluk nedir? Kitle segmentasyonu. Yakında kullanıma sunulacak Öngörücü Kitleler özelliğimizle Marketo Engage, bu temel pazarlama parçasını en güçlü şekilde, yapay zeka aracılığıyla dönüştürüyor. Predictive Audiences, Prime ve Ultimate paketlerimize dahil edilecek ve Select paketimiz için bir eklenti olarak sunulacaktır.

Kitle Segmentasyonu: Büyük Dengeleme Yasası

Her pazarlamacı, her programda benzer bir ikilemle karşı karşıyadır: en ilgili ve ilgili kitleye ulaşmak ve alıcıları yormadan dönüşümü en üst düzeye çıkarmak ve devre dışı bırakmak. Dönüşüm hedeflerine ulaşmak çok önemlidir, ancak bir kitle üyesinin kulağını sonsuza kadar kaybetmek son derece etkilidir ve onarılması aylar hatta yıllar alabilir.

Ancak hedeflerinize ulaşırken veya hatta aşarken gönderme listelerini nasıl azaltabilirsiniz?

Tahmin Edici Kitleler ile, hedeflerinize ulaşmak ve hedeflerinizi yormadan aşmak için etkinliğiniz ve e-posta kampanyalarınız için doğru kişileri güvenle ve akıllıca hedefleyebilir ve onlarla etkileşime geçebilirsiniz.

B2B Pazarlamada Yapay Zeka Bugün

Yapay Zeka: Bugün hala piyasadaki en moda sözcüklerden biri. Bunu her zaman duyarsınız, ancak günlük pazarlama iş akışlarınızı nasıl etkiledi? Yapay zekayı etkili ve güçlü bir şekilde kullanma fırsatınız olduğunu düşünüyor musunuz? Bugün herhangi bir yapay zekaya erişiminiz var mı?

Aslında, pazarlamacıların% 66’sı, AI uygulamalarının hedeflenecek doğru hesapları ve kişileri belirlemelerine yardımcı olmasını isterken, B2B pazarlamacılarının yalnızca% 18’i, “B2B Pazarlamada Yapay Zekanın Durumu” Talep Metriği, 2019.

Bu zıt istatistikler, büyük ölçüde, zor işe alım ve uygulama gibi mevcut AI çözümlerinin girişinin önündeki bazı engellerin yanı sıra yüksek maliyetler ve keskin öğrenme eğrilerinin algılanmasıyla ilişkilendirilebilir. Yapay zeka olmadan pazarlamacılar, bahsettiğimiz dengeyi bozmanın yenilikçi yollarını bulabilirler, ancak bu yöntemler genellikle yoğun kaynak gerektirir, sürekli ince ayar gerektirir ve bu çabaların karşılığını alacağına dair çok az güven sağlar.

Yapay zeka herkesin kullanımına sunulmalı ve kullanımı ve benimsenmesi kolay olmalıdır. Bu inanç, yapay zekayı herkesin kullanımına ve günlük iş akışlarının bir parçası haline getiren Tahmini Kitleler geliştirmemizi sağladı! Ayrıca manuel çabayı ve tahminde bulunmayı denklemin dışına çıkararak kitle segmentasyonu ve hedeflemeye yeni bir verimlilik düzeyi getirir.

Öngörücü Kitleleri kullanmanın bazı yollarına ve bunun tüm pazarlamacılar ve gelir stratejileri için günlük pazarlama temellerini nasıl dönüştürdüğüne bir göz atalım.

1. Etkinlikler için Kayıtları ve Katılımı En Üst Düzeye Çıkarma

Canlı etkinlikler ve web seminerleri için bir davet listesi hazırlamak genellikle bilimden çok sanattır. Hevesli etkinlik pazarlamacıları için klasik iş akışını biliyorsunuz:

  • Pazarlama bilgisine dayalı olarak bir kitleyi etkinlik konusuyla eşleştirmeye çalışın veya yalnızca bir davet listesini yeniden kullanın
  • Gönder’i tıklayın
  • Etkinliğe, gerçekte kaç kayıt sahibinin katılacağı konusunda oldukça kör bir şekilde katılın
  • Parmaklarınızı çaprazlayın ve etkinliğe ev sahipliği yapın

Tahmini Kitleler ile, etkinlikleriniz için doğru kitleye ulaşmanız için size güven ve verimlilik sağlamak için mevcut iş akışınıza yapay zeka katıyoruz:

  • Kayıt Olma Olasılığı ve Tahmine Dayalı Filtrelere Katılma Olasılığını kullanarak yüksek düzeyde hedeflenmiş bir kitle oluşturmak için Adobe Sensei tarafından desteklenen yapay zeka kullanın
  • Davetiyelerinizi güvenle gönderin
  • Bir hedefi kaçıracağı tahmin edildiğinde uyarılar alın
  • Nasıl ve neyin ayarlanacağına dair akıllı öneriler alın
  • Etkinlik hedeflerine ulaş ve aş

Ve daha da iyisi, bunların tümü mevcut iş akışlarınıza gömülüdür – bu Öngörücü Filtreleri, Marketo Engage’ın sunduğu çok sayıda diğer kitle segmentasyon tetikleyicileri ve filtrelerinin yanı sıra Akıllı Listelerinize ve Akıllı Kampanyalarınıza sürükleyin. Ve voila! Genel gönderme listenizi azaltırken dönüşümlerinizi önemli ölçüde artırdınız.

2. Devre Dışı Bırakmaları En Aza İndirmek

Bu nedenle, bahsettiğimiz ilk fayda, etkinlik hedeflerinize ulaşmak ve onları aşmak ve yalnızca kaydolma ve / veya katılma olasılığı en yüksek olanları davet etmekti. Ama bu denklemin sadece bir kısmı.

Ya abonelikten çıkma olasılığı yüksek olan kullanıcıları belirleyebilir ve bastırabilirseniz? Bunu yeterince vurgulayamıyorum – birkaç basit tıklamayla, veritabanınızın sağlığını korumak ve abonelikten çıkma oranlarını önemli ölçüde azaltmak için mevcut iş akışlarında Adobe Sensei tarafından desteklenen yapay zekadan yararlanabilirsiniz.

Bu özelliğin kullanım kolaylığının ne kadar çığır açıcı olduğunu baltalamasına izin vermeyin. Bu özellik, abonelik iptallerini daha önce hiç mümkün olmayan bir şekilde yönetirken müşterilerle etkileşim kurmaya devam etmeniz için size güven verir. Ayrıca, örneğinizdeki bu kullanıcılarla etkileşimde bulunmaktan kaçınmak amacıyla, pazarlamada askıya alınan kişilerin bir listesini oluşturmak ve güncellemek için Aboneliği İptal Etme Olasılığı’nı kullanabilirsiniz. Yorgun olanların ilgisini çekmeyerek, onları doğru düzeyde ve sıklıkta meşgul ederek her bir izleyici üyesinin yaşam boyu değerini büyük ölçüde artırabilirsiniz.

3. Bir Programdan Diğerine Başarıyı Çoğaltmak

Çoğu zaman, ev sahipliği yaptığınız etkinlikler bir dizinin parçasıdır. Örneğin, ürününüze yeni kullanıcılar eklemek için tasarlanmış yeni, devam eden bir web semineri serisi oluşturmayı planlıyor olabilirsiniz. Sadece yaymak ve en iyisini ummak yerine, küçük bir kullanıcı alt kümesiyle pilot uygulamaya karar veriyorsunuz. Ve pilot büyük bir başarıydı!

Daha sonra serinin geri kalanı için tekrarlamanın neden başarılı olduğunu görmek için katılımcılar arasında benzerlikleri aramak için saatler harcamak yerine, Öngörücü Kitleler, Akıllı Liste veya Akıllı Kampanyaya dayalı benzer bir kitle bulacaktır. Bir kez daha, Marketo Engage içindeki mevcut kitle segmentasyonu ve hedefleme iş akışınız dahilinde, tanımlanmış bir Akıllı Liste veya Akıllı Kampanyadakilere benzer kitle üyelerini bulmak için kolayca ek bir filtre ekleyebilirsiniz. Bu özellik sayesinde, program oluşturma süreciniz için değer elde etme süresini önemli ölçüde kısaltabilir, pazarlama iş akışlarınıza yeni verimlilik düzeyleri getirebilirsiniz.

4. Akıllı Önerilerle Uçuş Sırasını Optimize Edin

Kur ve unut etkinlik programlarını geçmişte bırakıyoruz. Etkinlik programınızın kaydını yakından takip ediyor olsanız bile, kayıt açısından nereye gideceğinizi asla tam olarak bilemezsiniz ve kesinlikle ne tür bir katılım bekleyeceğiniz konusunda çok az fikriniz var ya da hiç yok.

Tahmine Dayalı Kitleler şunları yapmanızı sağlar: 1) hedeflerinize yönelik ilerlemeyi gerçek zamanlı olarak takip edin 2) sonuçları tahmin edin ve 3) benzer, tarihsel programlara ve benzersiz hedeflerinize dayalı akıllı öneriler sunun. Hatta bireysel üyelerin etkinliğinize kaydolma ve katılma olasılığını bile takip edebilirsiniz. Artık etkinlik programınızın, onu geliştirmek için ne yapacağınız hakkında hiçbir fikriniz olmadan hedeflerinizin gerisinde kaldığını görme günleri yok. Alıcıları dönüşüm hunisi boyunca hızlandırmak ve boru hattını hızlandırmak için uçuş sırasını verimli ve güvenle optimize edin.

Herkes İçin Yapay Zeka

Tahmine Dayalı Kitleler ile, çok az işe alım veya uygulama çabası gerektirmeden sonuçlara ulaşmak için erişilebilir, temel ve kullanımı kolay bir yolla yapay zekanın gücünden yararlanabilirsiniz. Tahmin Edici İçerik ve Hesap Profili Oluşturma ile bağlantılı olarak Marketo Engage, içerik, ABM için yapay zeka destekli araçlar sunar ve artık Tahmine Dayalı Kitlelerle Kitle Segmentasyonu aracılığıyla temel, günlük pazarlama iş akışlarını kapsar.

Yakında bu heyecan verici özelliği kullanıma sunmaya hazırlanırken daha fazlası için bizi izlemeye devam edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *