Verilerinize Hayat Verin

Zaman ve ilgi her zaman olduğu gibi çok önemli. Özellikle bilgi ve pazarlar daha hızlı hareket edip değişirken, hız ve kaynak sınırları içinde çalışmamız gerektiğinde. Yapay zeka ve makine öğrenimi, verileri insanlık dışı bir hızda toplama, analiz etme ve eyleme geçirilebilir içgörüler şeklinde yorumlamayı mümkün kılar. Ancak bu veriler anlaşılmalı, tercüme edilmeli ve paylaşılmalıdır. Hızlı, net ve çekici veri görselleştirme, büyük miktarlarda karmaşık bilgiyi herhangi bir izleyici için güçlü bir hikaye olarak sunmanıza olanak tanır.

Veri görselleştirme neden bu kadar iyi çalışıyor ve verileri görselleştirmenin ve işinizi kurmanın en iyi yolları nelerdir?

Görselleştirme ile başlayalım. Çoğu insan görsel öğrenicidir. Görsel olarak öğrenir ve iletişim kurarız çünkü yazılı dile kıyasla beynimiz görsel bilgileri çok daha uzun süredir işliyor ve bu işi daha hızlı ve verimli bir şekilde, çoğu bilinçsiz olarak yapmak için gelişti. Araştırma alıntı yapıldı beynin görüntüleri ve grafik bilgileri metinden 60.000 kat daha hızlı işlediğini gösteriyor. Yani belki bir resim birkaç bin kelimeye bedeldir.

Ve veri, kendi içinde, geniş sayı tabloları halinde düzenlenmiş olsa bile, hızlı bir şekilde işleme, hesaplama, kalıpları tanıma ve anlam bulma becerimiz açısından spektrumun diğer ucundadır.

Bu talihsiz bir durum çünkü tüm veriler arasında değerli ve önemli bir içgörü var. Bununla birlikte, veri analizi araçlarının ve görselleştirme yazılımının hızı, nispeten yavaş düşünmemizi fazlasıyla telafi ediyor. Dünyayı nasıl gördüğümüzü ve anladığımızı dönüştürmek için tamamlayıcı güçleriyle birlikte çalışan insan ve makinelerin mükemmel bir örneğidir. veri görselleştirmede sanat ve bilimin dinamik ortaklığı tüm işletmenizde yaratıcılık ve gelirde olağanüstü büyümeyi tetikleyebilir.

Dijital araçlar, insan analistlerinin ayarlamalar yapmak ve girişimler geliştirmek için eyleme geçirilebilir içgörüler elde etmek için kalıpları ve eğilimleri incelemelerini ve yorumlamalarını sağlar. Yapay zeka ve makine öğrenimi ile, galaktik miktarda görünüşte rastgele ve kaotik veriyi damıtabiliriz, bu da bir tablo veya elektronik tablodaki sayılar denizine bakan herhangi bir insan için neredeyse hiçbir şey ifade etmez. Bununla birlikte, görsel modeller olarak düzenlenen bu içgörüler, bir hikayeyi veya bir hikayenin birçok olası versiyonunu anlatır ve veriye dayalı stratejiler, en iyi, en alakalı bilgiler kullanılarak geliştirilir.

Veriler, veriler, her yerde …

Veri, hareket halindeki dünyanın, yaşayan, çalışan ve oynayan insanların dijital kalıntısıdır. İş, bilim, teknoloji, spor ve sanat da dahil olmak üzere verilerle hemen ilişkilendirmediğimiz diğer pek çok insan faaliyetini yönlendirir ve üretir.

Veriler, milyarlarca hikayeyi, hikayelerin içindeki hikayeleri anlattığı için değerlidir. Büyük Veriyi ilerlemekte olan devasa bir insan romanı olarak hayal edin ve hepimiz onun içindeki karakteriz. Her kelime bir bayt veri ise, dünya günde 2,5 kentilyon kelime üretir. Bu, Tolstoy’un yazısına eşdeğer bir kelime sayısıdır Savaş ve Barış günde yaklaşık 1,7 trilyon kez veya saniyede 19,707,697 kez. Batmasına izin ver.

Veri her yerde akar ve birikir. Ama elbette bunun sonu değil.

Verileriniz var. Şimdi ne olacak? Analiz etme, yorumlama ve tercüme etme zamanı.

Şimdi verilerin içindeki hikayeleri bulmanız gerekiyor. Hammaddeye, kelimelere ve belki bazı cümlelere ve paragraflara sahipsiniz, ancak bunların hiçbiri henüz tutarlı bir anlam ifade etmiyor. O dağ sırasındaki laf kalabalığından kimse bir sahne seçemezdi.

Bu verileri aldıktan sonra, sizin için nasıl çalışmasını sağlarsınız? Hedefler, kitleler ve stratejiler şirkete göre değişiklik gösterse de, veri görselleştirme; işlevler, sektörler ve hatta kültürler arasında hızlı ve kolay anlaşılması için bilgileri düzenler.

Memlerin bir resimle ve belki bir veya iki satır metinle bu kadar çok çalışması gibi, bir grafik bir milyon sayılık bir tablo değerinde olabilir.

Veri kümeleri arasındaki ilişkiler, tablolarda ve elektronik tablolarda düzenlenmiş aynı bilgileri saatlerce incelemeye ve hala önemli eğilimleri, modelleri ve bağlantıları kaçırmaya kıyasla saniyeler içinde netleşir.

Çok geç olmadan hikayeyi bir araya getirin

28 Ocak 1986’da uzay mekiği Challenger fırlatıldıktan kısa bir süre sonra patladı. Soruşturma sırasında, daha düşük sıcaklıkların kırılgan hale gelen ve arızalanan O-ringlerin bütünlüğünü tehlikeye atarak patlamaya yol açtığı keşfedildi. olmasına rağmen mühendisler veri topladı ve çeşitli veri setleri sundu birkaç tabloda, sıcaklık ve O-ring arıza oranlarının temel veri setleri birbirleriyle ilişkili olarak gösterilmemiştir. Uzmanlar, ihtiyaç duydukları verilere sahipti, ancak bunları görsel olarak organize etmemişlerdi ve hayatları kurtaracak bir karar vermek için ihtiyaç duydukları anda ihtiyaç duydukları içgörüyü kaçırdılar.

Veri analitiğinin ve görsel temsilin gücü, işletmenizin her alanını etkileyen anda veriye dayalı kararlar vermeniz için size gerçek zamanlı, eyleme dönüştürülebilir içgörü sağlayabilir. Müşterilerinizin ihtiyaç duyduğu ve istediği şeyi sunun. Daha güçlü bir marka varlığı oluşturun. Daha iyi müşteri deneyimleri yaratın. Sorunları erkenden düzeltin. Ve bağlama bağlı olarak, hayat bile kurtarır.

Yaratıcı veri görselleştirme: 1854’ten beri hayat kurtarmak

Verilerinize hayat vermek ve hatta hayat kurtarmak için form ve içeriği uyumlu hale getirin

Verileri bir grafikte, çizelgede veya haritada temsil etmenin, bilgiyi anlamanın ve iletmenin hızlı ve etkili bir yolu olabileceği bir açıklama değildir. Net ve anlaşılır hale getirilen güçlü ve ikna edici veriler yaklaşık yüzde 43 daha ilgi çekici ve ikna edici.

Veri görselleştirmenin erken bir örneği, Londra’da 1854’teki kolera salgınını takip eden, epidemiyolojinin kurucularından biri olarak kabul edilen John Snow’un çalışmasından geldi. verilerini bir harita üzerinde temsil etmek. Bu onun ve diğerlerinin hastalığın toplumda nasıl ilerlediğini görmesine yardımcı oldu. Ana bulaşma noktasının, daha sonra kaldırılan ve salgınla mücadelede muazzam bir etkiye sahip olan bir kuyu pompasının sapı olduğunu anladı.

Zamanında yorumlandığında ve anlaşıldığında, veri görselleştirme, tahmin gücüne güvenerek bilgiye dayalı kararlar vermek için güçlü bir kılavuzdur.

Veri görselleştirme yardımı ile eğriyi düzleştirme

Verilerin görsel düzenleme örnekleri yılın başından beri ön planda ve merkezdedir.

Üç düz çizgi ve iki eğri kullanarak, COVID “eğriyi düzleştirme” grafiği, 1) sosyal mesafeyi uygulamadan veya koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmak için başka herhangi bir önlem almadan her zamanki gibi iş yaptığımız iki senaryoyu iletmede başarılı oldu veya 2) virüsün yayılmasını yavaşlatmak için önlemler alıyoruz, bu da sağlık sisteminin aynı anda idare edebileceği maksimum hasta sayısını gösteren yatay çizginin altında kalan daha kısa eğri ile gösterilir. Senaryo 1’deki daha uzun eğri bu çizginin üzerine çıkar, yani o alan tarafından temsil edilen insanlar muhtemelen ihtiyaç duydukları bakımı alamayacaklar çünkü hastaneler o anda kaynaklara sahip olmayacaktı.

Bu sadece bir açıklamanın hızlı bir şekilde özetlenmesidir, ancak birkaç çizgi ve birkaç eğri ile hızlı bir şekilde sunulan bilgiden çok daha zahmetlidir. Görsel bilgileri metin kulağa daha inandırıcı gelenlerden 60.000 kat daha hızlı işlemek Veriler ve hikaye o grafiğin görüntüsünde kodlanmıştır, ancak binlerce kelimeye ve hayata değer başka bir görüntü.

Başka bir örnek, COVID-19’un en çok vurduğu alanları gösteren ısı haritalarını içerir. Bir çubuk veya çizgi grafik olarak farklı şekilde görselleştirilen aynı veriler, sosyal mesafe ve barınma önlemleri konusunda farklı duruşlar sergileyenleri karşılaştırarak, koronavirüsün yayılmasını kontrol etmeye yönelik çeşitli devlet veya ulusal çabaların etkisini göstermektedir.

Koronavirüsün yayılmasının olası hızını ve mesafesini sosyal mesafe önlemlerini görmezden gelerek göstermek, anonim cep telefonu veri takibi bir ısı haritası ile görselleştirildi Sahildeki küçük bir tatilcinin virüsü potansiyel olarak yanlarında eve taşıyarak ülkenin geri kalanını nasıl etkileyebileceğini göstermek.

Sanat ve bilim bir araya geliyor

Verilerinizin içeriğini hayata geçirecek görselleştirme biçimi nedir? Bu, verilerde ne görmeye çalıştığınıza, hangi hikayeyi anlatmak istediğinize, verilerinizdeki hikayeyi kimin görmesi gerektiğine ve diğer faktörlere bağlıdır.

Her türden veri akışını izlemek büyüleyici, tatmin edici ve aynı anda inanılmaz derecede bilgilendiricidir. İlgi çekici ve bilgilendirici animasyonlu ve etkileşimli veri görselleştirmeye bir örnek: Görsel Kapitalist. Yine de okumayı bitirdikten sonra bir göz atın, çünkü bir süre orada olacaksınız. Tavşan delikleri çoktur.

Sonunda, kendi verilerinizi sergilemeye hazır olacaksınız. Bazen basit bir pasta grafiği veya bir grafik iş görür. Ancak, hedef kitlenizin ilgisini çekmek için veri görselleştirmenizle daha yaratıcı bir şeyler yapmak istiyorsanız, Yazı tahtası veri görselleştirme araçlarının mevcut durumuna bir örnektir.

Verileri bir amaçla toplayın ve analiz edin. Kafiye veya sebep olmadan büyük miktarlarda bilgi biriktirmek, yine de çok fazla zaman ve paraya mal olabilir ve sizi hiçbir yere götürmez.

Peki, veri görselleştirme işinizi nasıl geliştirebilir?

1. İyileştirme veya ayarlama gerektiren süreçleri ve girişimleri bulun. Düzeltilebilecek sürtüşme kaynaklarını bulmak için çalışanlarınızın ve işletmenizin nabzını tutun. Doğru verilerin görselleştirilmesi, daha hızlı satın alma ve daha güçlü uyum sağlar. İş akışlarının, hiyerarşilerin ve günlük iş süreçlerinin yanı sıra pazarlama, üretim, satış ve hizmet gibi işlevlerin verimliliğini ve etkililiğini anlamak, verilerin toplanması ve ardından başka türlü görünmeyen şeyleri ortaya çıkaracak şekilde analiz edilmesi yoluyla izlenebilir. veya fark edilmemiş.

2. Müşterilerinizi, ortaklarınızı ve diğer paydaşlarınızı anlayın. Anketlere katılın. Sosyal medyayı izleyin. Bu önemli verileri şeffaflık ve onay alarak toplayın. Yapay zeka, makine öğrenimi, Büyük Veri ve Nesnelerin İnterneti’nden oluşan güç merkezi ekibi, sahip olduğunuz ve ihtiyacınız olan her türlü veriyi toplayabilir, analiz edebilir ve anlamlandırmaya yardımcı olabilir. Paydaşların ve müşterilerin nasıl hissettiğini, ne istediklerini ve çabalarınızın nasıl geliştirilebileceğini bilmek, size hassasiyetle yanıt vermenin anahtarlarını verir.

3. Pazarlama, satış ve diğer performansı tahmin edin. Büyük Veri, yapay zeka ve makine öğreniminin en büyük değerlerinden biri, geçmiş ve mevcut eğilimlere ve davranışlara danışma ve ardından sırada ne olduğunu tahmin etme, en olası modellere ve senaryolara dayalı çevik bir strateji oluşturma gücüdür.

4. Durumunuz için en etkili stratejileri geliştirin. Veri analizi, ekiplerinizin neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görmesini sağlar ve en önemlisi: neden. Veri analizi aynı zamanda sorunları bulmanın yanı sıra, bu sorunları çözmeye yardımcı olacak içgörüler elde etmesinin yanı sıra, ister kalite sorunu, ister karmaşaya neden olan bir durum veya süreç, müşteri deneyimini iyileştirmek için alan, değişimin önüne geçmek olduğundan, neden problem çözme konusunda bilgi sahibi olabileceğini anlamak büyük aksamalara yanıt vermek için piyasa eğilimleri veya temel operasyonlar. Verilerin, veri denizinin yerini alan birkaç görselle inanılmaz derecede karmaşık hikayeler anlattığını görmek, yalnızca o noktaya gelmek için zaman ve para tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ekibinizi doğru stratejiye yönlendirmede de yardımcı olur.

5. Bir hikaye anlatmak için verilerinizi kullanarak iletişim kurun ve motive edin. Müşteriler, meslektaşlar ve yatırımcılar, karmaşık bilgilerin net ve anlaşılması kolay bir şekilde sunulmasını ve bilinçli kararlar almak için kullanılmasını takdir eder. Bilginizi, vizyonunuzu ve stratejinizi aktarmak, genellikle yedeklemek için güçlü veriler gerektirir. Hikayenizi otorite ve güvenle sunun. Yaratıcılık, yaratıcılığa ilham verir.

6. Hızlı, etkili ve yaratıcı bir şekilde yanıt verin. Zaman her zaman büyük talep ve arz azdır. Hız, çeviklik için esastır. Yaratıcılık ikna edicidir. Hızlı, yaratıcı ve etkili eylemi bilgilendirmek için net ve güncel içgörüler elde etmek, veri analitiğinin ve görselleştirmenin kozmik olasılık ölçeğinden nasıl yararlanacaklarını öğrenen şirketlere sağladığı avantajdır.

Mevcut veri durumu, gizlilik ve müşteri deneyimi ile ilgileniyorsanız, Yeni Veri Anlaşması anket bilgileri 5.000’den fazla tüketicinin ve 2.000 işletmenin yanıtlarına dayanmaktadır. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz kendi kopyanızı indirin Verinin GücüGüven oluşturmak, değeri artırmak ve bağlılığı artırmak için verileri sorumlu bir şekilde nasıl kullanabileceğinize ilişkin tüketici araştırma bulguları ve temel bilgilerle dolu kapsamlı raporumuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *